Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Būti lietuviu reiškia būti negausios tautos žmogumi, o tai reiškia trigubai intensyviau dirbti ir trigubai intensyviau gyventi." Ingė Lukšaitė
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Lietuva ar ''vaizduotės regionas'' ?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Vembras
Posted 2013-10-31 23:02 (#94853 - in reply to #94852)
Subject: RE: Lietuva ar ''vaizduotės regionas'' ?


50050050010050101010
Taip reikia suprasti kad Vokiečių ordinas užgrobęs lietuvių žemes (padovanotas karaliaus Mindaugo) jas priskyrė prie visų prūsų genčių ir nelaikė kažkokia atskira tauta? 


Prūsų "gentys" nebuvo sukūrę valstybės vardu "Prūsija". Niekur neaptikau, jog jie ir savo žemes būtų Prūsija vadinę. Pačių "prūsų" taip pat neturime - nei viena prūsų gentis taip savęs nevadino.
Ordinui ši situacija buvo labai patogi. T.y. gavę valdyti visą "Prūsiją" jie į tą teritorinę savoką spraudė tiek , kiek galėjo. Po 1410 metų karo apsikeičiant belaisviais ( o belaisviai nebuvo laisvi žmonės ) visi pas lietuvius buvę belaisviai pasirinko opciją " pasilieku Lietuvoje". T.y. jie buvo lietuviai. Ir paimti į nelaisvę jie buvo taip vadinamoje "Mažojoje Lietuvoje" - Įsruties ir Ragainės apylinkėse. Taigi turime aiškų paliudijimą, jog 1410 metais taip vadinamoje Nadruvoje ir Skalvoje gyveno lietuviai.
Tas pats buvo su Žemaitija. Lietuva ir Ordinas labai ilgai ginčijosi iki kur tęsiasi Žemaitija rytuose. Lietuviai net sugalvojo, kad šiaurinė Užnemunė - taip pat yra Žematija. Kitaip sakant - tai buvo metas, kuomet į turimą pavadinimo vienetą buvo bandoma sugrūsti kuo daugiau teritorijos.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software