Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Працуй пільне, будзе дома Вільня." Беларуская прыказка
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Lietuva ar ''vaizduotės regionas'' ?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Vembras
Posted 2013-12-29 21:42 (#95064 - in reply to #95055)
Subject: RE: Lietuvių ribos pagal Vilhelmą Modenietį (1243)


50050050010050101010
Mendolphus Hex Pruße a fide Сristiana receßis

Anno vero eodem Prutheni baptisti cum fuo Rege Mandolpho propter multa grauamina, que ipfis inferebantur per cruciferos ,fidem Chriftianam , quam afíumpferant deferentes, ad Lithwanos, aim aliquibusfratribus ordinis Cruciferorum abierunt, ipfis fortiflime adhérentes &c  


Transkripcija šlubuoja, tačiau čia kalbama ne "apie savo žemes" ir pan. Čia kalbama apie prūsų krikščionis. T.y. kitatikius.

Item Anno eodem Mendolfus predictus fuorum Prathenorum, Lithwanorum, & aliarum gencium infidelium ad triginta milia virorum pugnat cium multitudine re collecta, Terram Mazovie intrauit vbi primo Plocensem çiuitâtem & deinde opida & villas tocius Terre Plocensis crudeliter gladio & incendiis, spoliisque & totaliter deuastat. Et deinde Prußiam invadens vrbes subuertit villas & sere rotam terram Prußie destruxit magnam stragem in populo Christiano pec fuos baptisatos committendo &c  


Čia vėl gi rašoma ( kiek perprantu ) apie Mendolfo vedamų "pratėnų", lietuvių ir kitų tautų atstovų kariaunos "nusidėjimus" tam tikrose teritorijose. Tiksliai minima Mazovija ir Plockas. Bet kur ta taip vadinama "Prūsija" nėra patikslinta. Ir vėl - nusikaltimai prieš "prūsų krikščionis".

Šiuo, aukščiau išguldytu tekstu, neigiu šį Ibicaus teiginį:
Prūsijos karalius įsiveržia su didžiule kariuomene į nuosavą karalystę, griauna miestus bei sodybas ir, beveik visą Prūsiją nusiaubęs, pasitraukia į Lietuvą.  

T.y. Mendolfas puola Mazoviją, o 'prūsų vargai' - čia jau kaip "Tėvė mūsų" - jie minimi visur, kur tik minimas Mendolfas. Juk reikia gauti "mandatą" tą žemę nuo niekadėjų apginti. Šiaurės ir Pietų Osetijų neprimena ši situacija?:sm11:
Taip pat neminima, kad Mendolfas pasitraukia į Lietuvą.

Maža to. Neigiu ir šias Ibicaus įžvalgas:
Kila klausimas - kodėl Prūsijos karalius, turėdamas pakankamai jėgų per vieną žygį nusiaubti visą Plocko žemė ir beveik visą Prūsiją, nemėgina pastarosios susgražinti? Atsakymas akivaizdus. 

Kokie "prūsai" ir kokia "Prūsija" ? Apie kokius susigrąžinimus kalba, jei vykdomos baudžiamosios akcijos prieš krikščionis - o ne "prūsus"? Gal griovė "naujakurių" gyvenvietes ir įtvirtinimus?
Atsakymas akivaizdus.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software