Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kaip ir Gyvenimo logikos partiją, Reformų partiją galima laikyti "vilnietiškomis" marginalijomis, kurie nuo "kaunietiškų", dažniausiai propaguojančių nacionalizmą, skiriasi potraukiu tiesiog nusišnekėti." Vitalijus Kanapeckas, "OMNI laikas" (2002)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Lietuva ar ''vaizduotės regionas'' ?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Vembras
Posted 2014-01-13 15:41 (#95166 - in reply to #95162)
Subject: RE: Lietuvių ribos pagal Vilhelmą Modenietį (1243)


50050050010050101010
Bolia - 2014-01-13 00:05

Kas negerai? 

Tai viskas gerai, supratau ir Tamstos mintis, ir Bugos. Tik pateikiau analogiją su Lietuva. Juk dar iki šiol istoriografijoje vyrauja aksioma, kad Lietuva kadaise buvo mažas kaimelis su apylinkėmis (Lietuva siaurąja prasme), o vėliau išaugo iki didvalstybės (Lietuva plačiąja prasme). Nors istorikai ir plėšo vieni kitiems atlapus, bandydami vis kitur tą kaimą surasti, bet niekaip nepavyksta nieko daugiau pateikti, kaip tik savo subjektyvias nuomones. O ir nesuras, nes tokio kaimo niekada ir nebuvo. 


Šiandien manau, kad tokios vietos nebuvo. Buvo organizuotos gaujos, vadintos "lietuviai" ( kažkas panašaus, kaip "daktarai" ar "agurkiniai"). Net koks Jersikos Visvaldas ( spėju ) buvo šito - lietuvių - tipo. Ir nematau nieko keisto - Šiaurėje tai buvo įprasta. Taigi Baltijos jūros regione 6-8 a. turime: vikingus, kuršius, prūsus ir lietuvius. Šios "grupuotės" skiriasi viena nuo kitos veikimo būdais. Kuršiai plėšikauja jūroje, bet neprekiauja ( kaip vikingai ). Prūsai tik prekiauja. Lietuviai - sausumos galvažudžiai ir viso regiono "stogas". Iškilesni vadai minimi sutartyse - bet visuomet dalyvauja visa jų kuopa, nes kitaip neįmanoma užtikrinti sutartinių dalykų - didesnių formuočių vadai turi dalyvauti. Taigi po Lietuva atsiduria tam tikros teritorijos, o kokiame 10 a. turėtų matytis ir valstybės užuomazgos.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software