Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Lietuva ar ''vaizduotės regionas'' ?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-01-14 03:02 (#95182 - in reply to #95181)
Subject: RE: Prūsos ir Lietuvos vaizdelis IX-Xa.



Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Bolia - 2014-01-13 23:27

kada ir kiek sudedamųjų dalių išlindo iš po Lietuvos ir palindo po "kuopine" Prūsa 

Čia galima tik spėti. Mindaugas padovanojo Livonijai Karšuvą, Nadruvą, Dainavą ir dalį Žemaičių, t.y. periferines Lietuvos žemes, kurios buvo prieš jį sukilusios. Iš čia matosi, kad Skalva ir pietiniai jotvingiai Lietuvai arba nebepriklausė, arba ta priklausomybė neturėjo jokio realaus pagrindo. Skalva iki tol galėjo būti po Kurša, arba Karšuvos dalimi, o minimu momentu liko vieni (šiaurinius kuršius užvaldė Livonija), kol buvo negailestingai užkariauti kryžiuočių. Apie kokias nors labiau vakarietiškas Lietuvos dalis galima superhipotetiškai spėti buvus toli iki mandatų laikmečio (Vembras©). Nors spėjama, kad jotvingiai asimiliavo Galindą ir taip ją sulietuvino, tačiau archeologinis pagrindas rodo greičiau jau atvirkščią procesą. 


na gaila nesu matęs "kuopinės" Prūsijos (Vembras©) antropologinio žemėlapio, bet pagal Lietuvos antropologinį žemėlapį galima spėti, kad Jotvingiai pagal antropologinį tipą buvo identiški "rytų" baltams tačiau "kuopiniai" prūsai bent jau antropologiškai skyrėsi nuo "rytų" baltų, taigi bent jau antropologiškai išsiskiriantys (iš kitų baltų) "vakarų" baltai kaip ir galėjo egzistuoti. O archeologija tai irgi toks slidus daikčiukas Gi tas "vakarų" baltų "puodynių" plitimas į rytus galėjo vykti ir be fizinių migracijų, tiksliau atvirkščiai, nes fizinė (antropologinė) "rytų" baltų migracija į vakarus yra patvirtinta antropologine medžiaga, o vat savo modernias "puodynes" "kuopiniai" prūsai galėjo taikiai dovanoti ( ) iš rytų besiskverbiantiems neturtingiems ir piktiems pailgagalviams "braliukams", nes anie patys anei bliūdų normaliai lipdyti nemokėjo i da juos matyt ilgais nekirptais nagais apibraižydavo
Top of the page Bottom of the page



Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software