Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История - это союз между умершими, живыми и еще не родившимися." Эдмунд Берк
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Lietuva ar ''vaizduotės regionas'' ?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Leliwa
Posted 2014-01-15 16:03 (#95197 - in reply to #95166)
Subject: RE: Lietuvių ribos pagal Vilhelmą Modenietį (1243)Elite Veteran

Posts: 767
50020050105
Location: Kaunas - Lietuvos Širdis
Vembras - 2014-01-13 12:41

Bolia - 2014-01-13 00:05

Kas negerai? 

Tai viskas gerai, supratau ir Tamstos mintis, ir Bugos. Tik pateikiau analogiją su Lietuva. Juk dar iki šiol istoriografijoje vyrauja aksioma, kad Lietuva kadaise buvo mažas kaimelis su apylinkėmis (Lietuva siaurąja prasme), o vėliau išaugo iki didvalstybės (Lietuva plačiąja prasme). Nors istorikai ir plėšo vieni kitiems atlapus, bandydami vis kitur tą kaimą surasti, bet niekaip nepavyksta nieko daugiau pateikti, kaip tik savo subjektyvias nuomones. O ir nesuras, nes tokio kaimo niekada ir nebuvo. 


Šiandien manau, kad tokios vietos nebuvo. Buvo organizuotos gaujos, vadintos "lietuviai" ( kažkas panašaus, kaip "daktarai" ar "agurkiniai"). Net koks Jersikos Visvaldas ( spėju ) buvo šito - lietuvių - tipo. Ir nematau nieko keisto - Šiaurėje tai buvo įprasta. Taigi Baltijos jūros regione 6-8 a. turime: vikingus, kuršius, prūsus ir lietuvius. Šios "grupuotės" skiriasi viena nuo kitos veikimo būdais. Kuršiai plėšikauja jūroje, bet neprekiauja ( kaip vikingai ). Prūsai tik prekiauja. Lietuviai - sausumos galvažudžiai ir viso regiono "stogas". Iškilesni vadai minimi sutartyse - bet visuomet dalyvauja visa jų kuopa, nes kitaip neįmanoma užtikrinti sutartinių dalykų - didesnių formuočių vadai turi dalyvauti. Taigi po Lietuva atsiduria tam tikros teritorijos, o kokiame 10 a. turėtų matytis ir valstybės užuomazgos. 


O jeigu sugrįžti į Prūsijos priešistoriją, į aisčių laikus, kai regione gyveno darbštūs, taikūs, sarmatlyvi aisčiai su deive MOTINĖLE priešakyje (matriarchatas).
Tai kažkur ties 5 a. riba pas juos atėjo iš vakarų (Gotlando, Jutlando ar iš pietų nuo Dunojaus), organizuota gauja "lietuva" ir atnešė patriarchatą, Perkūną, karinę demokratiją - nuo tada ir Lietuva ant aisčių žemės stojosi... Legendos apie Videvutį ir Brutenį irgi kažką panašaus byloja... Nauja tvarka atėjo ir nauji dievai. O vėliau ta "lietuva" plėtėsi vis labiau į rytus - sūnūs LITALANAS, POMEZAMAS, GALINGAS, NOTANGIJUS... įkūrė panašiai skambančias LIETUVĄ/LIETVĄ/LEITVĄ....
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software