Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Войшелк и Лавришевский монастырь
View previous thread :: View next thread
       RESOURCES -> Nuorodos / Ссылки / Links Message format 
 
VirginijusD
Posted 2013-11-26 00:44 (#94914 - in reply to #94912)
Subject: RE: Войшелк и Лавришевский монастырь500500500500200200
Leisiu ir sau trupučiuką papostringauti. Staigus sosto įpėdinio pasitraukimas į vienuolyną galėtų reikšti tik vieną - pralaimėjimą konflikte su tėvu valdovu. Vienuolynui įsteigti (arba užimti) Vaišelga pasirinko strategiškai svarbią vietą - "на реце на Немне межи Литвою и Новымъ городъком". T.y., sukurė forpostą savo domėnui apginti. 

Na nemėgo lyg tais vienas kito, ale konflikto tai nebuvo? Vadinasi, ir kurti forpostų ar kitaip "rodyti charakterį" nebuvo prasmės. Tėvelis garsėjo ūmiu būdu...
O jei kiek kitaip? Vaišelga - Naugarduko kunigaikštukas, neranda kalbos su vietiniais, kaži ko prisidirba ir kad neerzinti "rinkėjų" išsikelia į patį kunigaikštystės pakraštį (siena su Lietuva - jei ką, tata padės; jei būtų susipykęs su tėveliu - rinktųsi kitą kraštą?). Kaip ir pasitraukė, kaip ir liko?
Beje, vis tik kurioje vietoje buvo tas jo vienuolynas? Nemunas skyrė Lietuvą ir Rusią; taigis, kuriame krante? Kairiajame (Rusia) kaip teigiama dabar, ar dešiniajame (Lietuva) kaip viename iš Ijerejaus straipsnelių buvo bandoma teigti?
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software