Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We can draw lessons from the past, but we cannot live in it." Lyndon B. Johnson (1908 - 1973), December 13, 1963
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2014-01-23 03:20 (#95248 - in reply to #95247)
Subject: RE: Kokias kalbas lyginam?500500500500200100101010
Sembos įtaką konstatuoja vienareikšmiškai. Žirgų kapai ir palaikų deginimas plinta is Sembos 

Tikrai taip. Vakarų baltai savu metu neblogai plūstelėjo į brūkšninės keramikos kultūros (lietuvių) žemes, nieko tame nuostabaus, juk tas vyko visoje Europoje - Didysis Tautų Kraustymasis. Taip pat akivaizdu, kad ilgą laiką tarp atskirų lokalinių vakarų baltų grupių vyko glaudūs kontaktai, tame tarpe ir prekyba, ir teritorijų valdymas ginkluotų draugovių principu.
Tik ką tuo norite pasakyti? Juk tai pusė tūkstantmečio iki Mindaugo. XIII amžiuje skirtumai tarp sembų ir aukštaičių buvo jau akivaizdūs, tarp sembų ir lietuvių dar didesni. Apie kaukolių skirtumus Jums papasakos Tuskawas, jis niekada nepraleidžia tokių progų. Apie dvasinės kultūros ypatumus rekomenduoju N.Vėliaus "Chtoniškasis lietuvių mitologijos pasaulis", ten nors ir taikyta savotiška metodika, tačiau labai gerai parodyti skirtumai tarp vakarinių ir rytinių baltų. Dėl materialinės kultūros sunkiau, sembų ir lietuvių žemės dabar skirtingose valstybėse, todėl labai mažai darbų apie bendrus baltiškus bruožus. Tačiau apie ginklų, papuošalų, pastatų ir kt. lokalinius ypatumus galima prisirankioti daug informacijos Jovaišos, Banytės, Bliujienės, Bertašiaus ir kitų autorių darbuose.
Tiek sembai, tiek lietuviai priklauso tai pačiai baltų kalbų šeimai, jos kilo iš tų pačių ar labai artimų neolitinių kultūrų, todėl visi skirtumai yra išugdyti arba einant savos raidos keliais, arba skirtingai įtakojant kaimynams, todėl didelių ir žymių skirtumų nebuvo ir negalėjo būti, taip kaip nėra labai didelio skirtumo tarp prūsų ir lietuvių kalbų.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software