Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kaip ir Gyvenimo logikos partiją, Reformų partiją galima laikyti "vilnietiškomis" marginalijomis, kurie nuo "kaunietiškų", dažniausiai propaguojančių nacionalizmą, skiriasi potraukiu tiesiog nusišnekėti." Vitalijus Kanapeckas, "OMNI laikas" (2002)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-01-23 17:46 (#95249 - in reply to #95248)
Subject: Sembai-LietuviaiExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Skaitant jūsų žinutę daug klausimų kyla.

Išskirčiau dvi dalis:

PIRMA.Globalinė.
Tautų kraustymasis. Kaip jūs jį matote kontekste Semba-Lietuva. Laikas,priežastys, kryptis, įtakos.

Tikrai taip. Vakarų baltai savu metu neblogai plūstelėjo į brūkšninės keramikos kultūros (lietuvių) žemes, nieko tame nuostabaus, juk tas vyko visoje Europoje - Didysis Tautų Kraustymasis 


Suprantu, kad vakarų baltai plūstelėjo kada ir kodėl? Pasekmės'?

Tik ką tuo norite pasakyti? Juk tai pusė tūkstantmečio iki Mindaugo 


Na taip, o tai kada jūs norite pasirinkti atskaitos tašką. Bertašius konstatuoja, kad Marvelės kapinyne laidota vos ne tūkstantį metų, nepažeidžiant ankstesnių palaidojimų, manau jų ir neapiplėšiant. Vietinė bendruomenė žinojo, gerbė ir saugojo tokias vietas. Tokių pavyzdžių labai daug. Viena iš dydžiausių nesamonių kurią darė mūsų istorikų bendruomenė, tai perėmusi lenkų ir rusų istorikų teorijas Lietuvos valstybę susiedami su Mindaugo iškilimu ir siedami su vieno valdovo atsiradimu. Tai yra karaliaus būtinybe. Bet ką mes turim: net Mindaugas neišsilaiko ir neįtvirtina dinastijos. Vytautui to nepavyksta. Sėkmingiausias čia Jogaila ir tai greičiausiai todėl, kad turėjo Vytautą pašonėje. Bet vėl kas nutinka su dinastija: karalius kviečiamas iš šalies. Tai yra norma. Todėl kodėl stebina kai Lietuvoje keičiasi dinastijos iki MIndaugo ar po jo? Minimi vis kiti "Didieji" dar iki Mindaugo. Valstybės organizavimosi principai nie prie ko. Lietuva pirmą kartą paminėta 1009m. o Mindaugas tik 1219m. Daugiau kaip 200m. jau mažai kas abejoja, kad prie pirmo LT paminėjimo reikia bent pora šimtmečių dadėti. Štai jums ir pusė tūkstančio. Ar jūs bandysite viską lokaliai XIIIa. išnarstyti?

Antra. Lokalinė.

XIII amžiuje skirtumai sembų ir aukštaičių buvo jau akivaizdūs, tarp sembų ir lietuvių dar didesni 


Gal pradėkime įvardindami kokie skirtumai XIIIa. tarp lietuvių ir aukštaičių. Tada pereikime prie sembų. Neišgryninus sąvokų nesusikalbėsime.

Tačiau apie ginklų, papuošalų, pastatų ir kt. lokalinius ypatumus galima prisirankioti daug informacijos Jovaišos, Banytės, Bliujienės, Bertašiaus ir kitų autorių darbuose 


Atvirkščiai, Bertašius būtent ir randa panašumus Vidurio Lietuvos su Semba. Ir Lietuvą čia apgyvendina. Jei randate kitaip pasidalinkite. O tuomet ir Mindaugą čia reikia perkraustyti.Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software