Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We can draw lessons from the past, but we cannot live in it." Lyndon B. Johnson (1908 - 1973), December 13, 1963
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-01-24 00:47 (#95251 - in reply to #95250)
Subject: RE: Kokias kalbas lyginam?Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Tuskawas - 2014-01-24 20:53

Bolia - 2014-01-23 00:20

Sembos įtaką konstatuoja vienareikšmiškai. Žirgų kapai ir palaikų deginimas plinta is Sembos 

Tikrai taip. Vakarų baltai savu metu neblogai plūstelėjo į brūkšninės keramikos kultūros (lietuvių) žemes, nieko tame nuostabaus, juk tas vyko visoje Europoje - Didysis Tautų Kraustymasis. Taip pat akivaizdu, kad ilgą laiką tarp atskirų lokalinių vakarų baltų grupių vyko glaudūs kontaktai, tame tarpe ir prekyba, ir teritorijų valdymas ginkluotų draugovių principu.
Tik ką tuo norite pasakyti? Juk tai pusė tūkstantmečio iki Mindaugo. XIII amžiuje skirtumai tarp sembų ir aukštaičių buvo jau akivaizdūs, tarp sembų ir lietuvių dar didesni. Apie kaukolių skirtumus Jums papasakos Tuskawas, jis niekada nepraleidžia tokių progų.  


Žinoma

Jei kalbėti apie kaukoles, tai I tūkstatmečio pradžioje ties Marvele ribojosi net keturi antropologiniai baltų (vieno tipo priklausomybė baltams man ant klaustuko geroko) tipai (iš keturių galimų (3?)) tarp jų ir "prūsiškas" (jei norit "sembiškas") antropologinis tipas apvaliagalvis siauraveidis, tačiau pačioj Nemuno ir Neries santakoje kaip ir visoje vidurio žemumoje vis tik dominavo pailgagalvio siauraveidžio antropologinis tipas, kurį (aišku Ponas Bolia tuoj pradės šaukti, kad turbūt ne taip) priskirčiau, kokiems nors "prokuršiams" ar "proskalviams" (t.y. "propro"žemaičiams""), na bet vis tik vakarų, o ne rytų baltams. Taigi čia sutikčiau su Ponu Bolia, kad I tūkstantmečio pradžioje ta teritorija buvo daugiau veikiama vakarų baltų, o ne rytų.
Pastaba.

Tiesa tiesiogiai apie Marvelės kapinyną tai konkrečių antropologinių duomenų kažkaip neaptinku ar nepamenu, o jei pasakyčiau, kad Marvelės kapinyne dominavo žirgo galvos tai bijau, kad koks tūlas forumietis nesusidarytų klaidingos nuomonės, kad I tūkstantmečio pradžioje Marvelėje gyveno latviai :sm46: 


Kyla klausimas: kaip nustatomas kaukolės tipas degintiniame kape?

Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software