 Expert
Posts: 1941
        
| nes juos ateiviai iš rytų ne asimiliavo, bet tiesiog fiziškai pakeitė
Ką čia turite omenyje kolega? ir kuo grindžiate ?
E.Jovaiša "aisčiai Kilmė" 2012m. rašo: Niekas ir niekada Brūkšniuotosios keramikos kultūroje nematė jotvingių protėvių. Apskritai Brūkšniuotosios keramikos keramikos kultūra yra menkai ištirta. Ji pažįstama tik iš gyvenviečių-piliakalnių tyrinėjimų. Iki šiol nenustatyti šios kultūros laidojimo papročiai. Nežinoma, ar šios kultūros žmonės savo mirusiuosius degino ar nedegino, laidojo pilkapiuose, duobėse ar pagaliau medžiuose, kaip yra aprašyta Sovijaus mite. Piliakalniais yra nusėtas milžiniškas baltų arealas, ir vien tikšia medžiaga remiantis daryti etnogenezės išvadas yra keblu. Kad ir ta pati keramika: brūkšniuotosios ir grublėtosios rasi ir žemaičių, ir jotvingių, ir lietuvių žemėse"
kioje vietoje: Šiandien galima pasakyti, kad IIIa. yra ta riba, kai ši kultūra ėmė keistis. Tai liūdija Jotvingių- sūduvių atsikraustymas į šiaurinę kultūros dalį ir IIa. antrojoje pusėje prasidėjusi Vielbarko žmonių migracija į dešinyjį Vyslos krantą.bei dėl to atsiradę Vielbarko kultūrai būdingi palaidojimai Brūkšniotosios keramikos kultūros vakarinėje dalyje. Tų procesų atgarsiais reikia laikyti ir C3-D periodo (300-450m po kr. mano pastaba ) vakarų baltams skirtinus laidojimo paminklus toje Briūkšniuotosios keramikos kultūros dalyje, kuri yra šiandienos rytų Lietuvoje, o lietuvių pasirodymą buvusioje Brūkšniuotosios keramikos kultūros teritorijojereikia laikyti Didžiojo tautų kraustymosi rezultatu, kai petuose susiformavusios slavų gentys ėmė spausti, kaip tai nurodė R. Volkaitė-Kulikauskienė, rytų baltų gentis į šiaurės vakarus, link Rytų Baltijos.
Reikia pastebėti, kad gotų egzistavimo prie Baltijos E.Jovaiša išvis nedaleidžia, nes tam neranda jokių įrodymų. Vielbarko kultūra laiko baltiška. Tomo straipsnyje :
Viena iš esminių E. Jovaišos išvadų skelbia, kad Vielbarko kultūra buvo viena iš istorinių aisčių kultūrų drauge su Sembos-Notangos, Galindų, Vakarų Lietuvos, Nemuno žemupio, Centrinės Lietuvos kapinynų bei Šiaurės Lietuvos ir Pietų Latvijos pilkapių kultūromis. Vielbarko kultūra, kaip ir kitos aisčių kultūros, I–IV a. dalyvavo didžiojoje aisčių migracijoje ir plėtroje, teigia E. Jovaiša. Visos šios kultūros susiformavo baltų hidronimų plote ir tęsė ankstesnių bronzos ir ankstyvojo geležies amžiaus baltų kultūrų tradicijas.
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/tbaranauskas-naujai-prakalbinta...
Taigi kaip čia kas "fiziškai pakeista" ?
Edited by Kriwis 2014-01-27 15:19
|