Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Būti lietuviu reiškia būti negausios tautos žmogumi, o tai reiškia trigubai intensyviau dirbti ir trigubai intensyviau gyventi." Ingė Lukšaitė
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2014-01-28 02:40 (#95279 - in reply to #95269)
Subject: RE: Sembai-Lietuviai500500500500200100101010
Bijau, kad nustatyti kas buvo tie "čiabuviai" bus labai problematiška, nes juos ateiviai iš rytų ne asimiliavo, bet tiesiog fiziškai pakeitė. 

Riebiai Tamsta drėbėte, net Krivį išgazdinot. Bet šis teiginys silpnas. Neįmanoma kad migrantai absoliučiai pakeistų visus gyventojus. Toks scenarijus panašėtų į dar negirdėtą aniems laikams genocidą, koks, pavyzdžiui, buvo nebent 1944-1947 metais Prūsijoje. Atvirkščiai, tuo metu materialinė Lietuvos kultūra iš esmės nepasikeitė, nepajudėjo net genčių ribos. Ką archeologijoje matome, tai tik tie patys iki tol vykę procesai: aukštaičiai plečiasi į Nevėžio baseiną, kuršiai stumia lyvius už Ventos, lietuviai ima pilti pilkapius. Akivaizdu, kad migrantų nebuvo itin daug, o ir tie patys buvo labai giminingi, kad įsiliejo į jau susiformavusias bendruomenes be kultūrinių pokyčių, tačiau suteikė smarkų postumį kraniologiniuose duomenyse. Drįstu spėti, kad dauguma tų migrantų buvo moterys, kurių vyrai iškeliavo "gotiškais" reikalais į pietus, gal net todėl Bliujienė savo etnogenezines mįsles pina tik iš moteriškų papuošalų.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software