Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-01-29 00:54 (#95287 - in reply to #95279)
Subject: RE: Sembai-LietuviaiExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Bolia - 2014-01-27 23:40

Bijau, kad nustatyti kas buvo tie "čiabuviai" bus labai problematiška, nes juos ateiviai iš rytų ne asimiliavo, bet tiesiog fiziškai pakeitė. 

Riebiai Tamsta drėbėte, net Krivį išgazdinot. Bet šis teiginys silpnas.
 


Silpnas??? Gal Jūs tą geriau tą prof. Rajai Denisovai ir Gintautui Čėsniui pasakykite o gal Jūs žinote kietesnius baltistikos antropologus už juos?


Neįmanoma kad migrantai absoliučiai pakeistų visus gyventojus. Toks scenarijus panašėtų į dar negirdėtą aniems laikams genocidą, koks, pavyzdžiui, buvo nebent 1944-1947 metais Prūsijoje.
 

Čia su Tamsta sutinku, sunku būtų patikėti tokiu genocidu, o gal "aisčiai" tiesiog bėgo nuo piktų atsilikusių barbarų iš rytų?

manau, kad argumentai labai svarūs, aišku nebent paaiškėtų, kad plačiaveidis pailgagalvis antropologinis tipas maišantis yra (keliems šimtams metų) dominuojanti genetinis požymis (o vėliau vistiek modernėja) , kas yra mažai tikėtina, nes archaiškesnis požymis neturėtų būti dominuojantis modernesnio požymio atžvilgiu, bent jau aš tokio dalyko nesugooglinau Na bet visko gali būti, reiks dar pabandyti paieškoti.
Atvirkščiai, tuo metu materialinė Lietuvos kultūra iš esmės nepasikeitė, nepajudėjo net genčių ribos. Ką archeologijoje matome, tai tik tie patys iki tol vykę procesai: aukštaičiai plečiasi į Nevėžio baseiną, kuršiai stumia lyvius už Ventos, lietuviai ima pilti pilkapius. Akivaizdu, kad migrantų nebuvo itin daug, o ir tie patys buvo labai giminingi, kad įsiliejo į jau susiformavusias bendruomenes be kultūrinių pokyčių, tačiau suteikė smarkų postumį kraniologiniuose duomenyse. Drįstu spėti, kad dauguma tų migrantų buvo moterys, kurių vyrai iškeliavo "gotiškais" reikalais į pietus, gal net todėl Bliujienė savo etnogenezines mįsles pina tik iš moteriškų papuošalų. 


O gal "aisčiai" į gotų odisėjas patraukė??? Ir jų vietą patyliukais užėmė neturtingi braliukai iš rytų?
gal atsimenate mano klausimą prieš kelis metus? "Kur pradingo plačiaveidžiai apvaliagalviai iš pietų Lietuvos?"

Tiesa dėl kultūrinių ar kalbinių pokyčių nesiginčysiu, čia gi geresnių specų yra. Bet galbūt buvo kažkas panašaus į LDK užkariavimus XIV-XV a. ? T.y. užimamos teritorijos, įsitvirtinama valdančiajame sluoksnyje, ale kultūra ir kalba pasiskolinama iš "čiabuvių".
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software