Kriwis - 2014-01-29 13:28
Kolegos, reikia turėti omenyje, kokiais apskritai atropologiniais tyrimais remiamės. Štai yra pono L. Kurilos darbas "Geležies amžiaus Rytų Lietuvos demografija" . Regionas nemenkas, tačiau štai kokie išeities duomenys:
"Ostiologiškai daugiau ar mažiau patikimai nustatyti 101 vyro ir 107 moters palaikai". Tai 2009m duomenys. Žemgalos duomenys tikėtinai dar kuklesni. Ne visada apskritai nustatoma lytis tiksliai, galimos paklaidos. Iš čia staripsniuose ir atsiranda frazės: "antropologinėje literatūroje rašoma, jis mano, aš tikiu... Apie kokias invazijas ir genocidus galima kalbėti turint tokius skaičius? Kitas to paties autoriaus darbas: "Socialinė organizacija Rytų Lietuvoje III-XIIa. " daktaro disertacija 2009m. Skaitome:
"iš viso identifikuota ne mažiau 514 asmenų palaikai"
Per dešimt amžių 514 asmenų, visi 51,4 kiekvienam šimtui metų !!!!!! Taigi tokia statistika galime remtis realiai. Būtent dalį palaikų ir tyrė gerbiamas Česnys. Tai apie kokius l
eičių ! vaikščiojimus tuose žemėlapiuose kalbame? Kita vertus paskutiniame L. Kurilos darbe konstatuojama tik kultūros raida be jokių invazijų ir lūžių. Jokių gotų invazijų, tik galimai prekybiniai kontaktai. Kultūra palaipsniui judėjo "karių luomo stiprėjimo kryptimi , formavosi "vadystė". Be jokių leičių invazijų. Tai kuo gi paremti tie žemėlapiai?
https://istorija.academia.edu/LaurynasKurila