Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История - это союз между умершими, живыми и еще не родившимися." Эдмунд Берк
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-01-30 13:58 (#95304 - in reply to #95293)
Subject: ....deginimo paprotys....Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Tai jeigu iš tų 514 kaukolių jos visos buvo (nu ar daleiskim 90%) plačiaveidžių pailgagalvių ir praktiškai jokių kitų 


Manau tokių kaukolių, kurios duotų informaciją apie jos tipą yra daug mažiau. Jei mus domina pirmoje eilėje vyrai ( jie tos "leičių invazijos"potencialūs nešėjai) , tai turim maksimum 100 vnt.( pusė yra moterys) Nežinau ar taip paprasta iš degintinio kapo tokią informaciją išpešti. Patyrinėkite metodikos aprašymus. Deginimo metu kaulai stipriai deformuojamas, netgi sunku nustatyti ar tai vyras ar moteris, o jaunesnio amžiaus vyrus , smulkesnio sudėjimo, galima lengvai užskaityti kaip moterį ar paauglį. Kaulai deginami jei ir nesudega pilnai, jie stipriai traukiasi. Kitas dalykas, kad pačios apeigos, dažniausiai, tikėtina, vykdavo kažkurioje kitoje vietoje ir tik vėliau palaikai būdavo perlaidojami, spėjama, išberiaint ir dalį pelenų kapo plote. Tokiu atveju visiškai neaišku su tuo "komplektu" ir jo sudėtimi. buvo ir grupinių palaidojimų. Juk ir rašytiniai šaltiniai mini, kad moterys galimai pačios "iškeliaudavo" paskui vyrus. Buvo ir kaipai simboliniai, arba moterų su vyriškom įkapėm. Žodžiu viso turim kokias 100 vnt vyriškų kaukolių, kurios yra informatyvios. Tai šimtas ! kaukolių per tūkstanį metų!!!!! Be to teigiama, kad geriau įmitęs, turintis geresnes "atsargas" kūnas sudega daug kokybiškiau dėl vidinio degimo, kuris leidžia pasiekti aukštesnę temperatūrą, todėl ir lieka dar mažiau "informacijos". O būtent "geriau" gyveno karių sluoksnis. Gal aš čia kiek ir dramatizuoju, tačiau statistikos požiūriu informacija tikrai labai ribota.

Dabar apie tas invazijas. Vis minima apie "galimai leičių" atvykimą iš pietų, nes girdi juos "slavai" paspaudė. Tačiau deginimas palaikų prasideda jau Va. Vidurio Lietuvą jų banga siekia 7-9 a. http://books.google.lt/books?id=5aoId7nA4bsC&pg=PA146&lpg=PA146&dq=...
Bet juk palaikai jau anksčiau deginti ir nieko naujo neatnešama. Jeigu jie ir ėjo, kokias "kaukoles" turėjo jie "namie" prieš išjudėdami ? Ar pateikiama tokia medžiaga? Ar tik spėlionės?
Ir štai koks straipsnelis netyčia užkliuvo:
http://archive.minfolit.lt/arch/1501/1909.pdf
VIENOS TEORIJOS PĖDSAKAIS, ARBA MIRUSIŲJŲ
DEGINIMO PAPROTYS RYTŲ LIETUVOJE


Turiu pastebėti, kad autorius cituoja tik 1995-98 m darbus. Kas liečia Marvelės tyrimus, tai tik pradžia, vėlyvesnė medžiaga dar labiau kalba ne Rytų Lietuvos "naudai".

Tačiau akivaizdžiai matome autoriaus abejonę, dėl tariamo plitimo papročio iš Rytų Lietuvos. Kalbama net galimai apie atvirkštinį poveikį. Be to matome, kad yra lyg "įsiliejama" į senąją kultūrą : degintiniai kapai įkasami į pilkapius su griautiniais palaidojimais. Išeitų tas "karių" sluoksnis" neatmetė visos tradicijos, jie tiesiog pasiūlė inovaciją. Šioje vietoje pasiūlyčiau net tokią mintį, kad pirmieji kapai galėjo atsirasti parvežus sudegintus palaikus iš žygio, kariui žuvus. Tai labai palengvina transportavimą. Ir tik vėliau O apie tai, kad lietuviams saviškių gabenimas "namo" buvo nesvetimas, yra žinių jau ir iš rašytinių šaltinių .... Apie tai matyt kalba ir "simboliniai kapai" iš viso be įkapių....


Edited by Kriwis 2014-01-30 14:15
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software