Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-02-01 03:04 (#95320 - in reply to #95319)
Subject: RE: Sembai-LietuviaiExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Bolia - 2014-01-31 23:35

Slinktis iš rytų į vakarus irgi niekuo neparemta,
taigi paremta antropologiniais kaukolių tyrinėjimais 

Nesupratote ką noriu pasakyti. Aukštaičiai yra į šiaurę nuo sūduvių, žemgaliai yra į šiaurę nuo sūduvių ir lietuvių. Taigi slinktis iš pietų į šiaurę (su galima pokrypte šiaurės vakarai), bet nėra slinkties iš rytų į vakarus, nes nei pas prūsus, kurie 100% į vakarus, nei pas žemaičius kaukolės neslenka. Remiuosiu tais pačiais čia minimais profesoriais, tik darau teisingesnes išvadas.

 

kadangi aukštaičiai, suduviai, jotvingiai ir lietuviai buvo vienodo antropologinio tipo, tai jų teritorijoje galite kryptis nustatinėti kokias tik norite, netgi jei labai norite galite teisingesnes kryptis už profesorius nusistatyti, jie gi į kultūrinius skirtumus nelindo, o apsiribojo tik savo tiesioginiu darbu t.y. antropologija

tiesa pas "žemaičius" (o gal kuršius(?) ar skalvius(?) ar žiemgalius(?) na jei tiksliau apibūdinti tai siauraveidžius )" plačiaveidės kaukolės ir dar kaip slinko, tiksliau juos išstūmė iš vidurio žemumos.Jūs be abejo galėtumėte šaltinį nurodyti, kuriame taip išskaitėte? 

Dar kartą žvilgterėkite į gerbiamo Čėsnio žemėlapius, pamatysite.

 
Žvilgtelėjau, pas prūsus ta slinktis (ar neslinktis) tiesiog aplamai nepapaišyta , tai ir nepamačiaunėra kodėl? Visus pėdsakus išsinešė ar visus paliko? 

Šiuo atžvilgiu visus paliko. Ypatingai tai liečia aukštaičius. Ėmė jie sau į žmonas lietuvaites, ir vaikai lietuviais gimė. Keturios kartos - šimtas metų, tūkstantmečio slinkčiai tai labai mažai, asimiliacijai tai daugiau nei reikia. Motinos moko vaikus lietuviškai, kultūra praktiškai nesikeičia, genocidai nevyksta. 


jie gi buvo vienodo antropologinio tipo, užtai antropologai tų aukštaičių vyrukų pomėgio smagintis su lietuvaitėmis tiesiog negalėjo įžvelgti (kaukolių ilgiui ir pločiui įtakos tai neturėjo), taigi Jūsų šios įžvalgos profesorių išvadoms anėkiek neprieštarauja
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software