Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2014-02-01 04:45 (#95322 - in reply to #95314)
Subject: RE: Sembai-Lietuviai500500500500200100101010
Suduvių kapinynai nepasiekia Nemuno!!!!!!!. Vidurio lietuvai būdingi kapinynai yra abipus Nemuno. Ir akivaizdi ir visiška Nemuno, Neries žemupio, viso Nevėžio, Dubysos žemupio kontrolė !!! 

Pasakyčiau dar daugiau. Savotiška koalicija sembai - aukštaičiai buvo politiškai užvaldę plotus nuo Aistmarių iki šiaurinių Pripetės intakų. Jie čia jautėsi taip galingai, kad atsipirko duoklėmis ir nuo Germanarikio.
Bet aš ne apie tai. Nuo IV a. Centrinėje Lietuvoje sparčiai daugėja gyventojų. Be abejo tai paskatino stabili ekonominė padėtis, taip pat migrantai. Tų ateivių nebuvo ypatingai daug, o ir, kaip Tamsta pastebėjote, tai turbūt net nebuvo ateiviai, o tik atsigabenti šeiminykščiai. R.Banytės nuomone tai buvo žmonės iš Nadruvos ir Sūduvos, mano asmenine nuomone, tik iš Sūduvos, nes tik tai įsipaišo į antropologinę kaitą. Atitekėjųsių moterų galėjo būti nemažai ir iš Lietuvos.
Nereikia mano žodžiuose ieškoti jotvingių invazijos ir dar vieno genocido, jau ne vienoje žinutėje tai neigiu, migracija vyko taikiai, ir kartu su politiniais bei ekonominiais procesais, todėl ir kultūros veik nesikeitė. Nepamirškite, kad tuo metu buvo stiprios valstybingumo užuomazgos.


Retai gyvenamus plotus užimti, reiškia užimti tuos visus piliakalnius ir palikti savo pėdsakus, tai kur jie, tie pėdsakai ? 

Nesupratote. Nebuvo jokio karo ar invazijos, nepulkite kartu su Tuskawu į kraštutinumus.
Kalbėjau apie V-VI amžius, kai aukštaičiai ėmė plėstis į Nevėžio baseiną. Šios žemės buvo apgyvendintos gana greitai ir visapusiškai. Iš kur gyventojai? Ypač tie, kurie dirbo žemę ir ganė gyvulius? Šeiminykščiai buvo gabenami dižiuma iš pietų, taip pat galėjo atsikelti kažkiek ateivių iš lietuvių pusės.

Jei labai konkrečiai iš archeologijos pusės, apie sūduviškų kultūrų elementus pas aukštaičius rašė Tautavičius, Banytė, Kazakevičius (kiek dabar pamenu). Pastarasis pateikė įdomių ginklų palyginimų, kas man leidžia spėti sūduvius tarnavus aukštaičių draugovėse.
Būtina pasakyti vieną aspektą. Archeologai dažnai nepasidalina, kuri archeologinė kultūra su kuriuo etnosu sietina. Todėl mano vartojamas sūduvių terminas nebūtinai reiškia vien istorinių laiku jotvingius, aš taip vadinu visus pietvakarinius rytų baltus, t.y. tuos, kurie gyveno Užnemunėje ir dar vakariau.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software