Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Историк - это нередко журналист, обращенный вспять." Карл Краус
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-02-07 17:27 (#95383 - in reply to #95377)
Subject: RE: Sembai-LietuviaiExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Archeologinėje dalyje turime seniausius Lietuvoje mūrus (XIII a pab.). 


Kuris čia mūras ir koks datavimas ? 


Apie katedrą ir ir žemutinę pilį vis dar yra daug burtų. Mūro anksčiau 1290m datuoti nepavksta ir tai jo atsiradinmo datą nustatant pagal "medį" . Tačiau katedra stovi "gamybinėje"miesto dalyje, tai yra iš viso neaišku kam ją ten statyti, o žemutinės pilies mūrą bandant susieti su žemės pylimo konstrukcija. Tai ir labai slidu, nes jokio aiškaus ryšio negalima pagrįsti ir susieti si "Mindauginiais" laikais. Tada gali tekti iš vis kelti beveik visu šimtmečiu vėliau. O gal jūs kažką naujo žinote?

Legendomis jūs ne labai tikite Nes kitos jums labai jau nepatinka, tokios kaip pvz. "kėlimasis iš žemaičių į Užnėrio žemę", tą Aukštaitiją peršokant. O paprasčiau Aukštaityją įkurti Deltuvoje , kur ir randame tuos pačius tikriausius Aukštaičius . Tuomet viskas labai jau šalia.

O štai atkreipkite dėmesį į jūsų pateiktąjį žemėlapį. ( Beje kokia jo kilmė?) žvilgterkite kaip gražiai Dubysa okupuojama. Nebesvarbu jokios tarpgentinės dykros. Čia ir atspindimos tos realijos. Nevėžis ir Dubysa, dėl komplikacijų su ordinais ir Rusėnų žemėmis, tampa grynai "vidaus vandenų keliais", jų reikšmė sunyksta. Stiprioms "kariaunų bendruomenėms, buvusioms "Vidurio Lietuvoje", tenka prasimanyti naujų pragyvenimo šaltinių. Iš prekybos kontrolės valdant šių upių baseinus nebepragyvensi, nes ji sužlugdyta. Tenka eiti į kaimynų žemes, kur galima tas bendruomenes padaryti duoklininkais. Akivaizdus pavyzdys jūsų pateiktame žemėlapyje Padubysio, Lyduvėnų , Kubilių , kaip suprantu valsčiais vadinamos teritorijos. Tas pats chronologiškai nutinka ir į "Užnerį", tik jau nuo Kauno pusės
Štai ir turime "Žemaičių" išsiplėtimą. Ir tą nelabai norimą pripažinti įtaką "LDK Valdovo dvare". Manau veiksmas jau vyksta ne vėliau Xa. Beje ir pirmą paminėjimą kai kas kelia link skalvių žemių, arčiau " Vidurio Liatuvos" įtakos zonų
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software