Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Уничтожение прошлого, возможно, худшее из всех преступлений." Симона Вейль
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-02-10 00:00 (#95400 - in reply to #95398)
Subject: RE: Lingvistika :)Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Kriwis - 2014-02-09 13:43


Nebent norite pasakyti, kad iš anksčiau plokštinius kapus palikęs etnosas buvo "tikrieji" lietuviai? 


Būtent apie tai kalba. Tik patikslinsiu savo matymą. Vidurio Lietuva su "savo plokštiniais kapinynais ir žirgų palaidojimais" tapo stiprių kariaunų regionu. Jo jėga buvo prekyba, praplaukiančių reketavimas "tranzitinėmis upėmis" ir reidai pas kaimynus parsigabenant turto ir ir vienos iš svarbiausių prekių - vergų. Artimiausiems kaimynams jie ir buvo žemaičiai- žmonės iš žemumų, iš Žemaitijos. Dėl prasidėjusių "globalizacijos" procesų ir sutrikdyto prekybos proceso nuo Baltijos iki Juodosios jūros ( Baltijoje bando įsitvirtinti Danijos Karalystė, varžosi Švedai, vokiečių karalystės.- Kijevo Rusia pietuose - čia grubiais bruožais ) "Baltų pasaulyje" prasideda "veiklos pervertinimo procesai" Apmirus pelningiausiai tqarptautiniai prekybai, prasideda stumdymaisi viduje. Vidurys čia jau sukaupęs "karinių draugovių potencialą" . Pagrindžiama itin gausia "ginklų kultūra" ir žirgininkyste. Būtent kuo galėjo užsiimti tai žirgų auginimas užliejamų pievų ganyklose. Iš čia ta "žirgų kulto " pradžia. Tačiau tai nebuvo didele gyventojų gausa pasižymintis regionas. Iš čia prasidėjo grupuočių Reidai, o po to ir teritorinis įsitvirtinimas statant įtvirtintus piliakalnius fortus, kurių pagalba . Jie ir datuojami jau VIII-IX-Xa. Ir kai Lietuva išnyra istoriniame laikotarpyje, tai jau konsoliduotas "kariškai sutelktas" regionas, kuris palaikomas karinių draugovių "konfederacijos" Litvos. Bet tai jau viršgentinis darinys. Lietuva- tas regionas iš kurio ateina tos kariaunos. Jis skirtas organizuoti didelio mąsto plėšimus ir duoklių rinkimą, o po to organizuoti gynybą, nes nuskriaustieji kartais ryžtasi keršyti.

 


Aš tai truputėlį papildyčiau: ""savo plokštiniais kapinynais ir žirgų palaidojimais" nuo V-VIa.", o toliau mano galva Jūsų matymas realiausiai atitinka antropologinių tipų slinktis Lietuvos teritorijoje.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software