Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2014-02-11 23:34 (#95415 - in reply to #95411)
Subject: RE: Aukštaičiai-Žemaičiai500500500500200100101010
Vidurio Lietuvos panašumas su jotvingiais tik po V-VIa., kada į Vidurio Lietuvą atsikraustė pilkapių kultūros antrotipas, o apie kauniškius atskirai aplamai nekalbama 

Kauniškiai ir yra vidurio Lietuva. Ir žinoma kad tas panašumas atsiranda tik po V-VI a., nes tik tada vyko migracija. O kad atsikraustė pilkapių kultūros antrotipas, tai neteisingas spėjimas, kadangi artumas didžiausias sūduviams, tai iš sūduvos ir keliavo.


pagal diskrečius požymius II-IV a. Vidurio Lietuvos plokštinių kapų kultūros žmonės siejasi su V-VII a. žemaičiais, kas parodo šio antrotipo pasitraukimą iš Vidurio Lietuvos į Žemaitiją (dabartinę teritoriją). Apie I tūkstm. kauniškius vėl Tamstos laisva kuryba. 

Kadangi siejami diskretūs požymiai, o metriniai nesiejami, tai nėra joks pasitraukimas, o tik metizacija. Be to nepamirškite, kad Čėsnys kompiliavo migracijas pagal dabartinių tarmių plotus, o jos neatitinka anuomečių archeologinių kultūrų teritorijų. Kauniškiai - tai ta pati Vidurio Lietuva. Tamstai, matau, sunkoka su terminais ir chronologija.


apie kauniškių plėtimąsį į Nevėžio baseiną vėl Tamstos kuryba ale čia jau II tūkstm. tai nesiginčysiu. 

Jokia čia kūryba. Nuo VI amžiaus Vidurio Lietuvos plokštinių kapų kultūra išsiplėtė į Nevėžio baseiną, ir tas įrodyta archeologiškai. Antropologijoje tą matome pagal metizacijos požymius po XIV amžiaus. Laikotarpis didelis, bet kad ankstesnių duomenų nėra jokių, tai tenka remtis vien šiais. Arba atmesti antropologiją apskritai ir remtis vien "puodais".
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software