Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." Albert Einstein (1879 - 1955)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2014-02-14 01:25 (#95437 - in reply to #95429)
Subject: RE: Lingvistika :)500500500500200100101010
Čia ne sutartis 

Na taip, čia žinutė apie sutartį iš metraščio. Lietuvos istorija, kaip žinia, šaltiniais nebagota, reikia vertinti kiekvieną trupinį.


O Nemuno kelias per Nevėžį eina lik Dauguvos baseino 

Turite žinių apie tokį kelią? Kiek teko girdėti, žemgaliai gintarą gabendavosi per kuršius.


Etnotimas ne taip ir dažnai susijęs su savivardžio susikūrimu etnose. Labai dažni atvejai yra būtent jo perkėlimas iš kaimynų tradicijos arba pirmtakų kultūrų 

Mano subjektyvia nuomone, tokiais ir panašiais teiginiais kalbinykai dažnai slepia savo trumparegiškumą. Turite pavyzdžių?
Taip pat manau, kad kaimynų tradicija neateina į niekur, o užlipa ant savivardžio. Kaip kad austaitai tapo aukštaičiais, o žemgaliai žiemgaliais.


Tiesiog tokie sntykiai eina raudona gija per visą istoriją ir puiki iliustracija istoriniams procesams 

Šiame kontekste išdrįsiu pasiįvairinti ir nerimta teorija. Tai mūsų kunigaikštienių keista istorija. Mindaugas veda savo žmonos seserį, Gediminas vedą Vytenio našlę, Kęstutis grobia Birutę, Jogaila sukasi apie Vytautienę, Vytautas veda savo žmonos giminaitę. Gal žmonos (alia kilmingos žemaitės) buvo savotiškas valdžios Žemaitijoje raktas?


Ar gavo Vaišelgą pripažinimą iš kitų didžiųjų nežinome. Žemaičiai jo nepripažino. Juk ir žygių, kad tai būtų Lietuvos valdovas su Lietuvos kariuomene nežinom 

Mes dar daug nežinom, šaltinių trūksta. Bet jei jau įsitvirtino Lietuvoje, reiškia prigimtinės teisės svorio turėjo, be šito tikrai nebūtų pavykę. Dar žinom Vaišelgos karus su lenkais ir Pskovu. Neaišku kas per kariuomenė dalyvavo, bet tai buvo užsienio politika, reiškia viduje daugiau ar mažiau buvo ramu. O kad nepritapo, tai nieko nuostabaus, pats Mindaugas daug kam kliuvo.


dėl Mindaugo dovanų tai vėl grįžtame prie klausimo: jis neturėjo realios valdžios visose tose žemėse, todėl lengava ranka ir dovanojo. Argi gaila 

Mindaugas dovanojo tas žemes po vidaus karo, iki tol ta valdžia turėjo būti, kitaip vokiečiams tokie aktai nebūtų buvę reikalingi. Tikriausiai tai ir yra tos žemės, kurios Mindaugo vidaus kare nepalaikė ar ėjo prieš jį. Be to, dovanojama buvo ne teutonams, o Livonijai, kurios valdymas tose žemėse neatrodė realus.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software