Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Indeed, history is nothing more than a tableau of crimes and misfortunes." Voltaire (1694 - 1778)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Vembras
Posted 2014-02-21 19:17 (#95473 - in reply to #95456)
Subject: RE: Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba


50050050010050101010
Pabandysiu papešioti Tamstos teiginius.

Teikiate Vulfstano citatą :"Aisčių žemė esanti labai didelė ir ten esą labai daug miestų, ir kiekvienas miestas turįs savo karalių".
Ir teigiate:
Tuo liūdijama, kad vieno valdovo dar nesama.

O man tai liudija savivaldą. Sakysit - ne?

Archeologija patvirtina - nėra rasta akivaizdžios sostinės.

Nejau manote, kad Tamstai pakanka duomenų taip teigti? Ir kaip atrodo "akivaizdi sostinė"? Kaip Truso ar kaip Roma?

1219 m. sutartyje irgi dalyvauja visa gauja, taigi valstybė dar ne vieno valdovo valdoma, o tik smulkių kunigaikštukų konfederacija.

O kodėl valstybės valdymo forma turi būti monarchija? Arba ne. Paklausiu kitaip : kodėl negalime teigti, kad atstovas buvo vienas, o visi kiti - liudininkai ( понятые ) ? Čia tik mūsų paradigminė istorijos mokykla leidžia sau tokias štampines išvadas - jei neradome kur pilkapyje pakasto rato - duodama išvada, jog rato lietuviai nepažino. Taip?

Lenkai žino prūsus, getus ir poleksėnus ("sunt autem Polexiani, Getharum seu Prussorum genus"), rusai žino jotvingius, lietuvius, latvius ir kt., bet nežino aukštaičių ir prūsų, danai ir kiti normanai žino prūsus, kuršius, žemgalius, sūduvius, nors kartais mini ir lietuvius ("Galindo, Syllonis in Zudua, Littonia"), vokiečiai žino jau praktiškai visus, nes per ordinų žygius susidūrė tiesiogiai.

Kur man visa tai girdėta? Kazimieras.
Gražiai jis viską kadais į žemėlapius suguldė. Ir net spėjamą Prūsijos vietą nurodė. Bet pagrįskite ją šaltiniais. Kur buvo Prūsija ? Kad ten kokią Pagudę ar Paleksiją buvo taip pradėta vadinti - netinka toks atsakymas. Net vienas iš neįtikėtinai tikslių aprašymų, 1979 m. rastame anonimiškame "Descriptiones terrarum" šiauriau Lenkijos mini Prūsiją, o už jos - Zambiją. Toliau į šiaurę pajūriu ištįsusi Kurliandija, jungianti Zambiją su Livonija. Labai gražus ( geopolitiškai ) žemėlapis, nusakantis vokiečių geopolitinius tikslus. T.y. į rytus nuo Kurliandijos minima Samoita jokio priėjimo ( teisėto ) prie jūros neturi.

Kaip jau ne kartą buvo kalbėta, neturim nei lietuviškų, nei žemaitiškų vienalaikių vardynų, nėra su kuo lyginti, todėl tas teiginys yra a priori.


Netiesa. Yra daug ir įvairių fiksacijų. Tas pats Trautmano vardynas apima 1200-1450 metus. Galima imti bet kurį vardą iš Trautmano su nurodyta paminėjimo data bei vieta ir lyginti su vardu iš dešiniojo Nemuno kranto. Kad ir kokį nors Кгедмин'ą nuo Колтяну ir jam skirtą žmogų Вяжис'ą.

Be to žinome, kad nuo XV amžiaus Prūsijos teritorija sumažėja, joje tarp "čiabūvių" ima dominuoti lietuvninkai.


Čia keistai įdomu :sm12:. Čia kokios Prūsijos teritorija sumažėja?

Ir - pabaigai - dar vienas teiginys. Ne tik Prūsijos, Lietuvos , tačiau ir Žemaitijos teritorijų pavadinimai yra kuopiniai. T.y. nebuvo konkrečios pirminės teritorijos, kurią būtų galima taip įvardinti.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software