Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-02-22 16:11 (#95478 - in reply to #95430)
Subject: RE: Lingvistika :)Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Vembras - 2014-02-14 16:55

O su Semba-Žemė čia perdrąsiai:
http://www.prusistika.flf.vu.lt/zodynas/paieska/1?id=2017

Ne šiaip žemė turima galvoje. Ir tiesiogiaqi verčiama negali būti . Ir iš vis datempimas. Tas -ba niekaip nepaaiškinamas. Prie ko čia užliejama ta žemė? O Būga tai vadino "saviškiai'. Su Žiemgala čia niekaip nesisieja.


Mes nemažai šia tema šiame forume esame diskutavę. Forma 'Semba' buvo minima daug rečiau, nei kitos to vardo formos vediniai - Samia ir Samlandas. Per kažkokį nutikimą lotyniškas užrašymas "sambite" išvirto į "sambijas". Patys gi vokiečiai vietinius vadino Samen. Pirminis garsas , greičiausiai, turėtų būti 'z' → jau girdžiu skardų Bugos juoką, ataidintį iš šimto metų atstumo. Zembas ar zombis - čia jau kam kokia forma priimtinesnė.
 


Nežinau statistikos, bet skirtingi šaltiniai pamini su b, ir tai pirmieji paminėjimai ( danai 1073m, danai 1224 m, danai 1231 m, Adomas Bremenietis (šis gal ir nusirašinėjo...) Matyt jie nenusirašinėjo, nes vargu ar buvo nuo ko, o štai jau vėlesni atvirkščiai, didelė tikimybė kartojo rašto klaidas. Pavyzdžiui su samiais ir ir "samių žeme" viskas bandoma lygiai taip pat datempti. Beje jie patys samiškai taria "sapmi", "sapmelaš", arba dar saami, bet čia jau sufinintai. Ir "sami" yra germaniškas supaprastinimas šito tarimo. Analogiškai matyčiau ir su "semba, sembai". Tiesiog germanam liežuvis sunkiai laužosi. Kai buvo kuriama samių kultūrinė autonomija šis germaniškas terminas gražiai įsipaišė. Grįžtant prie sembų, labiau tikėtinas jūsų mėgstamas kuopinis, kad ir nuo "sambūris".
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software