
        
| Gal galite pateikti kelis pavyzdžius su baltiškais toponimais Kulme? Tiesiog į ten dar nebuvau nukeliavęs ir jokios medžiagos šia tema neturiu ( ir matyti neteko ).
Man matyti teko, bet dabar po ranka tikrai nieko neturiu. Savo teiginį galiu paremti Vanago darbu "Baltų arealas toponimijos duomenimis", jo hidronimų žemėlapiais ir paaiškinimais, bet ir to dabar po ranka neturiu. Taip pat galiu pasiremti Sedovu, pagal kurį slavai Mozūriją baigė "slavinti" tik XII amžiuje.
Lenkų istorikai mėgsta teigti, kad Kulmo žemė "nuo seno" buvo liachitų gyvenama, o prūsai ją užgrobė tik 1216 metais. Jiems visiškai neįdomūs nei baltiški hidronimai, kurie ten negalėjo atsirasti per keletą metų "prūsiškos" Kulmo istorijos (iki kryžininkų), nei legendos apie prūsų pilį Kelmenę, kurią 1220 metais sugriovė polianai ir toje vietoje pastatė savo Chelmną. Pats Chelmno pavadinimo kildinimas nuo slaviško kalno yra beprasmis, nes nei etimologija skaidri, nei apskritai ten kada kalno būta. O mes turime savo Kelmę ir panašius vietovardžius (Stabekalmen pvz.). |