Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Политика на семьдесят, а, может, и восемьдесят процентов - это дискуссия на тему истории." Юлиуш Мерошевский
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Bolia
Posted 2014-03-03 23:20 (#95526 - in reply to #95523)
Subject: RE: Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba

500500500500200100105
Pagal mane taip vadinama prūsų kalba buvo žemaičių ir kuršių kalbų mišinys. 

Nebūna kalbų - mišinių, toks gali būti nebent gatvės keiksmažodžių rinkinys. Kalba tik gali būti labai užteršta, kurios viena dalis kamieninė - kita skoliniai arba substratas. Paaiškinkite prūsų kalbos atveju, kas yra kas.

Mendocus ir Mendog rekonstruojami į Mindaugą pagal visas reikiamas taisykles.

Nerimta. 

Čia ne argumentas. Tai ne mano teiginys, o istoriografinė aksioma. Visada galite nurodyti, kur Mindaugo vardo atkūrime buvo padaryta klaida, ir pasiūlyti savo variantą, o tada ir nuspręsime, kas geriau. O dabar - nerimta, gal reikia suprasti, kad Jums tokia forma neįtinka, todėl vien todėl visą Lietuvių Kalbos Institutą reikia išvyti į darbo biržą?

Turim visokių naujadarų. Prašau pateikti 13 ar bent 16 a. šaltinius. 

Pirmiau buvo unikalus, dabar jau šaltinių iš senovės reikia. Kur man 13 a. surasti? Tarp penkiolikos vardų?
O iš 16 a. rodos Ibicus žino.

forma Mendokas, kurią vartojate, yra absoliuti svetimybė.

Priesagos -okas, -ukas, -ukė svetimos lietuvių kalbai? 

Jei tame varde -ok- yra priesaga, tai jis yra nedurtas, o ta vienintelė šaknis lieka Mend-, kuri visiškai svetima lietuvių kalbai.

Kitas asmuo? Esate originalus, pagrįskite. Kolkas istorikai sutaria kad tai tas pats. 

Nieko istorikai nesutaria, jie net nekomentuoja Mendolfo, tik užsimena, kad galimai Mindaugas papuolė į lenkų kronikas visiškai iškraipytu vardu ir laiku, kas rodo lenkų nesigaudymą apie įvykius Lietuvoje (automatiškai ir nedalyvavimą).
Mano argumentai - visiškai kitas vardas nei kituose šaltiniuose, visiškai su Mindaugu nesurišti įvykiai nei kituose šaltiniuose.
Bet aš nesu ir kategoriškas dėl kito asmens, tik tokiam variantui atiduodu pimenybę.

Prie Vaišilo mažybinę -k matyt bus prilipdę voluiniečiai 

Gal ir mažybinė, bet kiek atsimenu iš senų skaitalų, taip paprastai nesilipdydavo. Reiks dar pavartyti.
Top of the page Bottom of the page

Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2017 PD9 Software