Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Stas Likuts Catechiſmus. Ar buvo prūsų kalba
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-03-16 14:57 (#95595 - in reply to #95546)
Subject: RE: VKK antrotipasExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Bolia - 2014-03-06 20:36

būtent Šaukėnuose ir Pagrybije gracilų antrotipą pakeitė "žemaitiškas" siauraveidžių pailgagalvių antrotipas giminingas ankstyvesnei VLPKK 

Bet pakeitė palaipsniui, t.y. taikios asimiliacijos būdu.

 


sakot taiki asimiliacija? Net jeigu daleisti, kad kaukolių masyvumo genas buvo dominuojantis (kas kaip anksčiau minėjau yra nenustatyta ir labai mažai tikėtina) tai tų "taikių asimiliantų" turėjo būti daugiau negu pusėtaigi viskas labai paprasta: ankstyvasis VLPKK antrotipas tapatus to pačio laiko Nevėžio žemumos ir rytinės Žemeitijos antrotipui. Vėlyvasis VLPKK antrotipas taip pat tapatus Nevėžio žemumos ir net Šiaulių žemės antrotipams, ale jau netapatus ankstyvesniam VLPKK antrotipui ir vėlyvesniam "žemaičių" antrotipui 

Tai čia ir fintas. Jei ankstyvasis VLPKK antrotipas tapatus to pačio laiko rytinės Žemaitijos antrotipui, tada kokie duomenys leidžia teigti, kad žmonės iš Vidurio Lietuvos migravo į Rytų Žemaitiją? Čėsnys tą teigia, o aš kol kas netikiu. Kad pernešti žemaičių vardą, turėjo slinkti visa kultūrinė visuma, tačiau archeologijoje to nematyti (įkapės ir kiti rodiniai išliko skirtingi). 


fintas yra tame, kad Jūs anekaip nenorite pripažinti moksliškai nustatytų antropologinių faktų, kurie gadina Jūsų susikurtą įsivaizduojamą konservatyvų vaizdinį. Kažin kas labiau atspindi fizinę žmonių migraciją? Kaukolių antrotipai ar puodukų šukės??? Vien nuo tų pačių puodukų naudojimo kaukolės netampa masyvesnės, anėkaip

ir dar

Jei ankstyvasis VLPKK antrotipas tapatus to pačio laiko rytinės Žemaitijos antrotipui, tada kokie duomenys leidžia teigti, kad žmonės iš Vidurio Lietuvos migravo į Rytų Žemaitiją?  


Kad Jūs pats dalinai ir atsakote į savo klausimą "Jei ankstyvasis VLPKK antrotipas tapatus to pačio laiko rytinės Žemaitijos antrotipui", o Vidurio Lietuvoje nerasta jokių masinio "siauraveidžių" genocido kapaviečių, vadinasi jie iš Vidurio Lietuvos pasitraukė į Žemaitiją (tik patikslinčiau, kad ne į rytinę, o centrinę, vakarinę ir pietinę, nes iš rytinės ir šiaurinės irgi pasitraukė (bent jau dalinai)).


Edited by Tuskawas 2014-03-16 15:10
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software