Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Megalitai Chakasijoje - gal Tocharų darbas?
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-07-02 23:57 (#95706 - in reply to #95704)
Subject: Re: Megalitai Chakasijoje - gal Tocharų darbas?Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Varaleiva - 2014-07-02 18:25

Tuskawas - 2014-06-30 16:27

Varaleiva - 2014-06-28 00:28

Daugiau apie megalitus, filmukas rusų kalba:
http://www.youtube.com/watch?v=mlo_yUIn6N0&list=UUPv-XHR1op_RFKa3_e...  


Na filmukas įdomus kažkiek tiesos juose vistiek būna, aišku apie pailgagalvius dievus ir t.t. gal kiek pasūdyta

Bet va ko aš prisikabinau prie Tocharų? Tai šiek tiek racionalesnių motyvų edinas. Jau anksčiau aš forume buvau išdėstęs hipoteze (Minusinsko http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=4868&posts=83#... ) apie šiaurės rytinių arba miško zonos indoeuropiečių ("Baltogermanoslavų" + Tocharų) bendrumą ir priklausymą vienai genetinei grupei R1a1 (kas praktiškai įrodyta genetiniais tyrimais). Taigi pagal tokią hipotezę Tocharus būtų galima laikyti artimais Baltų broliais (ar kiek "nutautėjusiais" baltais emigrantais) nuvykusiais toli į rytus ir paskleidusiais ten indoeuropietišką (baltišką) kultūrą. Na o Megalitai Chakasijosje būtent ir yra iš to laikotarpio (ir po jo) kai Chakasijoje (t.t. Minusinsko dauboje) klestėjo Tocharai ir Afanasjevo kultūra. Šia tema būtų galima plačiai diskutuoti, tik kad su ponu Bolia kiek užstrigome diskusijoje, o kitų bendraminčių ar oponentų neatsirado :


Deja aš šitoj srity tik paviršutiniškai susipažinęs su faktine medžiaga.

Ką galima būtų tikro pasakyti:

taip – „tocharai“ buvo „indoeuropiečiai“ kūnu, kalba ir kultūra;
taip – lietuviai yra „baltai“ „indoeuropiečių“ arhaiškiausia atšaka;
taip – lietuviai yra lyg tos „indoeuropietiškos“ kultūros, kalbos ir kūno pati gryniausia išlieka.

Iš esmės čia nėra ko įrodinėti. Ryšys aiškus. Manau, tikras tyrimas prasidėtų sukaupus faktinių duomenų bazę iš temą liečiančių sričių (kalbotyra, istorija, genetika, geografija, religijotyra, etnografija ir pn.).
 


Na va, Tamsta kai mąstantis esate, tai Jums ir nereikia įrodinėti tas kas ir taip aišku, ale čia forume pilna tokių egzempliorių, kuriems ir ant lėkštutės padėti faktai atrodo niekiniai, nes sovietiniuose vadovėliuose buvo kitaip parašytaPS
įdomu, kad iš viso filmo savaip pabrėžėte pačią nesvarbiausią vietą: „apie pailgagalvius dievus“. Tikrai reikėtų skirti faktus ir spėliones. Jei trumpai tai tie vyrukai įrodė, kad iki Didžiojo Tvano egzistavo Žemėje techniškai pažengusi civilizacija, kokios ji kilmės buvo, čia jau kitas klausimas. 


O vat čia tai Tamsta mane žiauriai prigavote , darbe be garso biški tą filmuką pramečiau ir maždaug spėjau apie ką maždaug pagal REN TV braižą (nesenai žiūrėjau apie tuos pailgagalvius) paskui kai su garsu pažiūrėjau supratau, kad gerokai prašoviau, na bet čia iš tos pačios (ar giminingos) operos vistiek Bet pažiūrėti įdomu, netgi mėgstu tokius filmukus žiūrėti

O jei apie Didįjį Tvaną diskutuot tai tiems Tvanams turbūt rankų pirštų neužtektų suskaičiuoti, tiek vietų atžvilgiu, tiek laikmečio, ir kieno aprašytą, ar papasakotą, ar moksliškai įrodytą Tvaną imti už pagrindą?

PS. Be to prieš Tvaną buvusios žinios (matyt tame tarpe ir apie techniškai pažengusią civilizaciją) negalėjo išnykti, nes Gilgamešas visas iki Tvano buvusias žinias užrašė ant akmens plokščių

Edited by Tuskawas 2014-07-03 02:10
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software