Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История вынуждена повторяться, потому что никто ее не слушает." Лоренс Питер
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Rusijos ateitis įvykių Ukrainoje šviesoje
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
VirginijusD
Posted 2014-06-25 21:31 (#95683 - in reply to #95673)
Subject: RE: Rusijos ateitis įvykių Ukrainoje šviesoje500500500500200200
Pradėkim nuo pradžių - terminų. Jūsų vartojamą "rusų tauta" manyčiau teisingiau būtų pakeisti terminu "Rusija" (nemaišyti su "Rusia"!). O po sąvoka "rusų tauta" galima sėkmingai pakišti tiek baltarusius, tiek ukrainiečius, tiek slaviškąją Rusijos gyventojų ("rosijaninų") dalį. Net Lenkijoje yra savi "rusai". Buvo kažkada savi rusai ir Lietuvoje (kol jos nesumindė Rusija). Geriausias pavyzdys - Lietuvai padovanojęs rytų Žalgirį Konstantinas Ostrogiškis...

Dabartinė "Rusija" yra Maskvos kunigaikštystės tęsinys, Maskvos didžiojo kunigaikščio Ivano III doktrinos "visi rusai turi būti po Maskva" produktas. Nesibaigiančių karų, be šlovingų pergalių ar didžių didvyrių, tačiau užsispyrimo ir milžiniškų resursų dėka, Maskvos kunigaikštystė išaugo iki imperijos ("3-oji Roma").

Buvo kažkada plačiai naudojamas terminas "maskolis". Manyčiau, Jūsų posto kontekste idealiausiai tinkantis vietoj Jūsiškio "rusų tauta". Deja, "nepolitkorektiškas", kaip ir negras ar čigonas... "Maskvėnas" - naujadaras, ir ... kažkoks tais ne toks, be prasmės, kastruotas..?

Imperijos išnyko po I Pasaulinio karo. Visos, išskyrus Rusiją. Išgelbėjo komunistinė revoliucija. Bet esmės tai nekaičia: SSSR - Rusijos (imperijos) tęsinys. Dabartinė Rusija ("Rusijos Federacija") tėra SSSR - Rusijos Imperijos tęsinys.

Taigis, ir klausimas Pačiam: takoskyra tarp ko ir ko?

Vėl gi, manyčiau - tiesiog Rusija grįžta į savo istorinę vėžę - "visi rusai turi būti po Maskva". Tu by kontuned... Štai ką aš manau šiuo klausimu...
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software