Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vikingai/Variagai Dainavoje
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-09-07 19:43 (#95741 - in reply to #95740)
Subject: RE: Vikingai/Variagai DainavojeExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
gaidma - 2014-09-08 16:32

Tai ir yra profesijos kariai, pirkliai, plėšikai. Bet skandinavų kilmė- tai nuoroda į etninę priklausomybę. Ar aš čia klystu?  Dabar aiškiau.
Citata "Vikingai – skandinavų kilmės jūrininkai – kariai, pirkliai ir plėšikai" paimta iš enciklopėdijų. Galbūt profesiją tiksliau nusako skandinaviški terminai Ross-folk, Rossmann, Rorsfolk... 


Kiek pamenu Bertašius apie skandinaviškas kolonijas vidurio Lietuvos plokštinių kapinynų teritorijoje yra pasisakęs neigiamai. Atskirus kapus galima galimai identifikuoti, kaip "Vikingų" , bet apie kokiius nors darinius išsiskiriančius iš vietinio konteksto apskritai nėra kalbos. Apskritai tas laikotarpis šiame regione yra susijęs su kremkacijos dominavimu, tai jau automatiškai genetiniai tyrimai praktiškai atpuola. Tačiau griautiniai palaidojimai dar blogesniame stovyje ir genetiniams tyrimams ne ką pasitarnauja. žodžiu tai problematika. O E.Jovaiša ir polemizuoja, kad neturint kapo visos skandinaviškos medžiagos iš vienno ietigalio ar kalavijo daryti skandinavams palankių išvadų neįmanoma. Anksčiau teko matyti žemėlapį sudaryta pagal skandinavų sagų duomenis. Tai būtent aprašomi galimai keliai senosiose sagose. Pagal tą žemėlapį mes balta dėmė. Keliai neminimi.

Edited by Kriwis 2014-09-07 19:44
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software