Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Indeed, history is nothing more than a tableau of crimes and misfortunes." Voltaire (1694 - 1778)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gotai, gudai ir baltai
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Varaleiva
Posted 2014-09-07 12:53 (#95734 - in reply to #95730)
Subject: RE: Gotai, gudai ir baltai


Veteran

Posts: 119
100105
Norėčiau šičia pabrėžti pavadinimų (terminologijos) klausimo svarbą, ir prie kokios painiavos galima prieiti jos nepaisant:

getai – lotyniškasis, istorinis gudų pavadinimas (terminas): jo vartojimas atsietai nuo tiesioginės lotynų temos (kalbos, istorijos, kultūros ir raštų) sukuria perkeltines (simbolines) reikšmes (istorinius vaiduoklius);
gotai – vokiškasis, istorinis gudų pavadinimas (terminas): jo vartojimas atsietai nuo vokiškos kalbos, istorijos, kultūros ir raštų sukuria perkeltines (simbolines) reikšmes ir iš to seka istoriniai vaiduokliai;
gudai – lietuviškasis, istorinis, ikikrikščioniškasis, išlikęs iki šių dienų mūsų kalboje taip vadinamų „gotų“, „baltų“, sen. lietuvių, pavadinimas (terminas): jo vengimas ir slėpimas sukuria skylę (juodą) istorijoje – atsieja kalbos ir archeologijos mokslą nuo tikrų istorinių įvykių ir tautos atminties, paslepia nuo mūsų ikikrikščioniškąją mūsų praeitį.
baltai – ne istorinis, dirbtinis, kalbotyrinis (lingvistinis) pavadinimas (terminas) sukurtas techniškai apibūdinti 19 amžiuje pradėtam tirti lietuvių genčių kalbiniam junginiui: jo vartojimas už kalbotyros ribų sukuria tikriausius istorinius vaiduoklius (jokių „baltų=senovės lietuvių“ istorijoje niekur nerasite).

Tai, kad senovės lietuviškos gentys „baltai“ buvo vadinamos „gudais“ (ir panašiai, „gaud-, gaut-“ šaknis) yra susijusių įrodymų iš liečiančių šį klausimą mokslo sričių: kalbotyra, antropologija, genetika, geografija, archeologija, etnografija, mitologija, religiotyra, tautosaka, istoriniai įrašai. Šitai galima nuslėpti tik nepaisant šių mokslų duomenų, akiplėšiškai juos nutylint ir neigiant, kas, dažnai, deja, ir yra daroma politiniais ar religiniais sumetimais (atitinkamų fanatikų-šovinistų darbas: iškelti aukščiau visko savo religijas, tautas ir valstybes, suniekinti varžovus), o tai jau nėra joks mokslas – tai nešvarios manipuliacijos visuomenės nuomone.

Edited by Varaleiva 2014-09-07 13:21
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software