Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Прошлое - родина души человека. Иногда нами овладевает тоска по чувствам, которые мы некогда испытывали. Даже тоска по былой скорби." Генрих Гейне
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gotai, gudai ir baltai
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Varaleiva
Posted 2014-09-16 00:15 (#95771 - in reply to #95762)
Subject: RE: Gotai, gudai ir baltai


Veteran

Posts: 119
100105
Vienuolis - 2014-09-15 00:59

 
Priedas nuostabiai tiksliam Varaleivai 

Tiksliam, bet su viena klaidinga „smulkmena“: Varaleiva (kaip atrodo ir jūs pati) kildinate lietuvius iš gudų — t. y. apverčiate kilmę „aukštyn kojomis“ į priešingą.

P. S. Tuo padarėt savo priešu akad. Jovaišą — kaip jis gali sutikti, kad aisčiai vėlesni už gotus arba buvę patys gotai? 


Atleiskite jau už įkyrumą, senovinių šaltinių citatos:

Pretorius (17a.): „guddae nomen“, „Gothus sive Guddus idem“.
Codex Epistolaris Vitoldi (15a.): „Pretera licet terra Sudorum sive Gettarum que mediat inter terram Lythuaniam et Prussiam“.

Boleslaus Crispus (c. 1161 an.) id deppopulandas terrarum Prussorum (Getarum у Kadlubka apie 1220 m., Getarum id est prussorum Dzierdzwa apie 1296 m.) provincias animum suum bellicose convertit Sc I 753 (Boguchwal, miręs 1253 m.); Gethe seu Prussi I. c. 754; Pollexiani Getharum seu Prussorum genus (Kadl. sub anno 1191); Primo, quomodo Cazimirus Gethas vicinos Poloniae superavit, quibus superatis contra pollexianos processit (l.c., ed. Lipsiae, 1702, t. II, 800); Gethas id est Letwanos (Chronicon polonosilesiacum, apie 1278 m., Monum. Germ. Hist XVIII 558).

Adamus Bremenensis: (1073 m.): „Getas id est Litwanos“ .

Kadlubka (13 a.): „Gete dicuntur Lithuani, Prutheni et alias ibidem gentes“, „Sunt autem polleziani Gethorum seu Prussorum genus“.

Cronicon Polono: „Gethos id est Letwanos“.

Boguchwald, Script. Res. Pruss. I. 7553, 7544: „Gethos seu Prussi“.

Kryžiuočių kronikos jotvingių žemes vadina: „Getuesia, Getwezia, Gotwesia“ (G>J)
(Vokiškai gotai, lotyniškai getai, lietuviškai gudai yra tie patys jotvingiai-lietuviai.)

М. Pretorius, Orbis Gothicus, skyrius „Guddae“: „Unde nominis Guddae contemptus bodie in Prussia? – (...) Guddae nomen ab antiquo Guota ortum, manet huc usque in Prussia, sed infame nomen...“.


Dar kart, patikslinu: nebandau kildinti lietuvių iš gudų (dar kas gal po šiuo pavadinimu mato belarusus! – ne iš jų! baisu...), aš tik pritariu šaltinių teigimui, kad senasis ikikrikščioniškasis lietuviškų genčių bendras pavadinimas yra GUDAI. Tai ne mano ar Statkutės, ar Gedgaudo, ar Račkaus išmislas – tai faktas paimtas iš senovės raštų, kurie yra nesunkiai patvirtinami istoriniais įvykiais, archeologija, antropologija, vandenvardžiais, asmenvardžiais, vietovardžiais. Tuo įsitikinti net nereikia būt istoriku ar kalbotyrininku – faktai puikiai dedasi į darnią mozaiką – gudų=baltų tapatybei patvirtinti. Kiek tas pavadinimas siekia senovėn yra kitas neaiškus klausimas, bet jo viršutinė buvimo riba yra aiški – krikštas ir krikščionybės plėtra (gal jotvingių pralaimėjimas lenkams buvo tas pagrindinis lūžio taškas?).

Edited by Varaleiva 2014-09-16 00:22
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software