Forum of Lithuanian History
Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!
Moderator of the forum -
Tomas Baranauskas
Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/
|
Random quote: "A classic - something that everybody wants to have read and nobody wants to read." Mark Twain - (Added by: Tomas Baranauskas) |
|
Elite Veteran
Posts: 1041
     
| Vienuolis - 2014-09-16 23:32
Jotvingiai — neįmanomai ir neatpažįstamai „rekonstruoti“ getuvininkai, jetvingai — t. y. lietuvininkai, litvinai, iš lietvįgai (-ininkais virto buvusi nosinė priesaga -įgai). Dar buvo (ir tebėra) įvairių lietuviečių, lietuvniekų, lietuvėkų, iš jų ir litvakų, latviakų, jetviagų, jacviahų, jedzvygų, jadvygų.
Visiškai pritariu. vieni lietuvininkų savivardžio iškraipymai yra su L kiti be jos, štai ir viskas. JOTVINGIAI kaip atskira tauta yra antilietuviškas nesusipratėlių sukurptas mitas. Kairiam Nemuno krante buvo paplitęs lietuvininkų savivardis o dešiniajame lietuvių, tauta ir kalba buvo viena ir ta pati. Skirtingi svetimšaliai iškraipė lietuvininkų vardą praleisdami skirtingus garsus, o istorikai sugalvojo po tautą vos ne kiekvienam iškraipytam variantui.
Lietuvininkai
Li_t_w_in_y lenkiškai
_jet_w_ing_i
L_etowin___i Peter Dusburg
_get___ae Adamus Bremenensis ir kiti
ir t.t.
Dėl šito elementaraus nesusipratimo ankstyvoji Lietuvos istorija iki 14a. yra visiškai nesuprasta ir neatskleista. Prifantazuota apie skalvius, nadruvius, sūduvius, nalšėnus, sėlius ir dar velniažin ką kaip atskiras gentis, kurias 13a. suvienijo kažkokie mistiniai lietuviai su Mindaugasu iš Šeimyniškėlių priešaky.
Edited by Arūnas Armonas 2014-09-18 11:36
| |
|
|
|
|