Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Leliwa
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-10-23 14:26 (#95866 - in reply to #95864)
Subject: RE: keltaiExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Liaudas - 2014-10-22 12:29

Tuskawas - 2014-10-22 10:31

Vienuolis - 2014-10-22 00:48

O kas buvo keltai, trakai, persai? Ar ne „indoeuropiečiai“?  


Indoeuropiečius vienija didesnė ar mažesnė Y-DNR haplogrupės R1a1 koncentracija populiacijoje, iš ko yra daroma pagrįsta išvada, kad pradinė indoeuropietiška Y-DNR haplogrupė yra būtent R1a1. Taigi Trakai ir persai turėjo R1a1 haplogrupę, bet va pas keltus jos praktiškai nerasta, taigi jei keltai ir tapo "indoeuropiečiais", tai tik kalbos asimiliavimo būdu, o ne genetiškai, tai va tiek žinių :


Visai nebūtinai, kalbinis palikimas galėjo būti paveldėtas iš senesnių laikų, sakykim R1, taigi, iki išsiskiriant R1a ir R1b haplogrupėms. Gal greičiau, manyčiau, R1a1 yra hiksų-arijų haplogrupė, būtent jie turėjo didelę imperiją savo laiku ir galėjo tuos genus taip išplatinti. Manau, hiksai kalbėjo prabaltų kalba, jų kalbinių išliekų galima aptikti gruzinų (pvz.: didi, Didi Lada, -ba veiksmažodinė priesaga ir kt.) ir kitose senovinėse (pvz.: upan „ponas (*uponas), valdovas“ ir kt.) tų vietovių kalbose. 


Aišku 100% duoti niekam negalima, bet man atrodo, kad R1a ir R1b išsiskyrė anksčiau negu susiformavo "indoeuropietiška prokalbė". R1b praktiškai visai neaptinkama Indijoje ir tuo labiau pas brachmanus, ten būtent R1a stipriai dominuoja iš ko turbūt galima daryti pagrįstą išvadą, kad arijai kaip ir probaltai (taip pat ir progermanai ir praslavai iš to paties išplaukiantys) buvo ne tik kalbiškai bet ir genetiškai labai artimi. O R1B yra pats didžiausias procentas tarp baskų, kurie kaip ir ne "indoeuropiečiai" skaitosi, tai gal jie ir yra vakarų Europos eutochtonai? O dėl Hiksų tai nežinau, gal ir R1a, bet iš kitos pusės žiūrint tai ar tik ne Tutanchamonui R1b nustatė? Tai gal jis gali būti Hiksų kilmės. O Mažojoje Azijoje ir ypač Kaukaze tai R1b yra aptikama.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software