Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Toskanos moterų pavardės
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-11-26 03:11 (#96011 - in reply to #95985)
Subject: RE: KaukuolėExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010  

O kažin KAUKAS iš tos pačios operos ar visai nesusijęs? 

Pas didžiai gerbiamą A.J.Greimą esu radęs jo samprotavimus apie "Kaukus". Trumpai tariant, tai chtoniško pasaulio dievybės vardas, atstovaujantis požemiui, vandeniui, neįdirbtam laukui, tačiau ne aukščiausio rango dievybės. Jų yra daug. Forma buvo grumsto, guzo. Kaukolas, Kaukolis, Kaukuolys- žemės grumstas.Kaukuoti- daužyti žemės grumstus." Kaukas yra didumo su lyg dviem kumštim, toks gubulas". Ateina jie nuogi, juos reikia "aprengti- sukultūrinti". Kaukas taip pat vaikas, dar ne žmogus... tai yra kažkokia gemalinė, skysta substancija. Kauką galima prisijaukinti arba išperinti iš kuilio kiaušio. Kaukuolė- tai kas gaubia kauką. tai lyg kevalas, kuris įrėmina kauką. (Čia nuo savęs dadėsiu, kad kaukolė yra vėlesnis "anatominis" terminas susijęs su tuo, kad būta tikėjimų, kad gyvastis yra galvoje, iš čia ritualinis nukirsdinimas....) Kaukė yra analogija su kaukole, mitologiniuose vaidinimuose, kai buvo atkuriami vaizdiniai apie tas pasirodančias tarpines substancijas tarp vėlės ir žmogaus, vėliau išpopuliarintos kaip vaidinimai užgavėnėse, kalėdose ir t.t. Žydukai, gervės , lqašininis, giltinė ir t.t. iš to darytina išvada, kad kaukas ar kaukuolis yra pradinis, o kaukuolė-kaukė antrinis vedinys.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software