Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
gaidma
Posted 2014-11-23 23:33 (#96000 - in reply to #95999)
Subject: RE: Aiščiai. Raida


Veteran

Posts: 158
100505
– Kaip aiškinamos tų „migracijų“ priežastys bei pasekmės, kaip paaiškinti tokius faktus: rytų galindai vis dar gyvena savo senovinėse žemėse, tik kalba jau nebelietuviškai, daugiau pusės lenkų turi lietuvišką kilmę, penktadalis vokiečių turi lietuvišką kilmę, iš kur ketvirtadalis vengrų ir 37%! rumunų turi lietuviško „kraujo“, iš kur ketvirtadalis lietuviško „kraujo“ pas bulgarus? – šito gi nepaaiškinsi jokiais indoeuropiečiais?! (nebent, aišku: lietuviai = indoeuropiečiai – betgi tai visiška „erezija“!) Žiū: http://www.admixturemap.paintmychromosomes.com/  


Jau kelintą kartą skamba šis klausimas ir mane sudomino, todėl pabandysiu pakomentuoti.
Kaip suprantu pateiktoje nuorodoje matuojama ne dalis lietuviško "kraujo", o maišimosi koeficientas priemaišoje. Toliau, aukšti skaičiai Rumunijos ir Bulgarijos atveju gauti tik nustačius grafoje "Full analysis", tai reiškia prasiplėtė tyrimo laikotarpis ir dabar užkabina Rumunijos atveju 12a., Bulgarijos atveju 12-14а. (sinchroniškai atsiranda ir lenkų priemaiša) prie Geležies amžiaus laikotarpio ten nematome jokių procentų.
Taip išeina, kad šie įvykiai nieko bendro neturi su aiščių migracijos keliais, ir greičiausiai Bulgarijos atveju yra LDK kariuomenės prie Danubės pėdsakas. O Rumunijos atveju taip pat galejo dalyvauti kariai iš Lietuvos ar dar kas nors.

O dėl rytų galindų kalbos paprasta, susimaišę su vietiniais po kelių kartų priėmė r. baltų kalbą. Gal žodis "leitis" ir yra galindų kalbos palikimas.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software