Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "What may be done at any time will be done at no time." Scottish Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Liaudas
Posted 2014-11-24 00:57 (#96001 - in reply to #96000)
Subject: RE: Aiščiai. RaidaExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
gaidma - 2014-11-23 20:33

– Kaip aiškinamos tų „migracijų“ priežastys bei pasekmės, kaip paaiškinti tokius faktus: rytų galindai vis dar gyvena savo senovinėse žemėse, tik kalba jau nebelietuviškai, daugiau pusės lenkų turi lietuvišką kilmę, penktadalis vokiečių turi lietuvišką kilmę, iš kur ketvirtadalis vengrų ir 37%! rumunų turi lietuviško „kraujo“, iš kur ketvirtadalis lietuviško „kraujo“ pas bulgarus? – šito gi nepaaiškinsi jokiais indoeuropiečiais?! (nebent, aišku: lietuviai = indoeuropiečiai – betgi tai visiška „erezija“!) Žiū: http://www.admixturemap.paintmychromosomes.com/  


Jau kelintą kartą skamba šis klausimas ir mane sudomino, todėl pabandysiu pakomentuoti.
Kaip suprantu pateiktoje nuorodoje matuojama ne dalis lietuviško "kraujo", o maišimosi koeficientas priemaišoje. Toliau, aukšti skaičiai Rumunijos ir Bulgarijos atveju gauti tik nustačius grafoje "Full analysis", tai reiškia prasiplėtė tyrimo laikotarpis ir dabar užkabina Rumunijos atveju 12a., Bulgarijos atveju 12-14а. (sinchroniškai atsiranda ir lenkų priemaiša) prie Geležies amžiaus laikotarpio ten nematome jokių procentų.
Taip išeina, kad šie įvykiai nieko bendro neturi su aiščių migracijos keliais, ir greičiausiai Bulgarijos atveju yra LDK kariuomenės prie Danubės pėdsakas. O Rumunijos atveju taip pat galejo dalyvauti kariai iš Lietuvos ar dar kas nors.

O dėl rytų galindų kalbos paprasta, susimaišę su vietiniais po kelių kartų priėmė r. baltų kalbą. Gal žodis "leitis" ir yra galindų kalbos palikimas. 


Tiksliau, lietuviško „kraujo“ tarp:
Rumunų – 37,7% 1054CE (886CE - 1194CE)
Bulgarų – 23,2% 1138CE (942CE - 1334CE)
Lenkų – 53,1% 1054CE (718CE - 1278CE)
Baltarusių – 45,3% 1082CE (942CE - 1250CE)
Norvegų – 7,8% ir 1,5% 746CE (354CE - 1166CE)

– jokie kariai jokiu užbėgimu negalėjo palikti tokių DIDELIŲ pėdsakų. Tokie dideli skaičiai gali būti paaiškinti tik tuo, kad tie „lietuviai“ ten jau gyveno iš anksčiau ir susimaišė su atėjūnais. Norvegų atveju dar galima būtų aiškinti kariais atvykėliais, matyt, lietuviais vitingais-vikingais – tik taip! – veik dešimtadalis gyventojų!
– tiesiog laukiu nesulaukiu kada istorikai imsis aiškinti kas ir kaip čia... Įdomu, kad laikotarpis kaip tik sutampa su krikščionybės plitimu šiuosna kraštuosna. Manau nepaneigs istorikai ir to, kad ta krikščionybė buvo atnešta šičia karu. Be to, tai dar vienas faktas Sarmatijos bei Gardarikės lietuviškumo įrodymui. Kada mūsų istorikai pradės kalbėti apie istorikų užfiksuotus senuosius mūsų valstybinius darinius? Kiek gi galima tylėti? Kalbininkai beldėsi, archeologai beldėsi, etnografai beldėsi, antropologai beldėsi – štai ir genetikai beldžiasi!
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software