Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-11-30 19:22 (#96066 - in reply to #96054)
Subject: RE: Aiščiai. RaidaExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
gaidma - 2014-11-29 23:34

na Tamsta čia kaip pirštu į akį pataikėte, man irgi šitas klausimas pats įdomiausias ir mažiausiai ištirtas. Iš pradžių ir aš bandžiau sieti tuos apvaliagalvius su Gotais ir jų išnykimą sieti su Gotų kelionėmis, tačiau duomenų yra labai mažai tiksliau praktiškai jų nėra. Jei gerai pamenu pats prof. Češnys ir prof. Denisova lyg užsiminė kad tos kaukolės turi aziatišku bruožų ir gal būt galima sieti su kokių nors akacirų antpuoliais, o gal tai kaip tik vietiniai čiabuviai Kundos ar Šukinės duobinės keramikos kultūrų palikuoniai? 


Dėl Gotų, tai vargu, kai kurie lenkų tyrėjai kaip ir E. Jovaiša laikosi nuomonės, kad gotai greit migravo ir labai ryškių pėdsakų nepaliko. Kažkur šiame forume skaičiau, kad Bliujienė mano, kad tai gali būti Vielbarko/Pševorsko kultūrų palikimas. Dėl antropologinių duomenų dabar pažiūrėjau, tai Poznanės Universitetas yra išleidęs knygą "Antropologia o pochdzeniu Slowian" 2008 ten teigia yra duomenys įskaitant Vielbarko kultūra.
Dėl azijietiškų bruožų tai nekeičia esmės, nes tie stepių klajokliai galėjo būti ir tarp Vielbarko kultūros, kažkur buvo užsiminta dėl dvigubų palaidojimų. Tada panašumu reiktų ieškoti tarp sarmatų/skitų ir alanų. 


Tamsta nesiejate, Vielbarko kultūros su gotais ? Ką gi ir toks yra požiūris. Netgi jūsų versija labai įdomi, dėl galimų aziatiškų priemaišų Vielbarko kultūroje, tai rodytų, kad buvo atvirkštinė migracija, ne šiaurinė skandinavų, o pietrytinė sarmatų/skitų ar alanų.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software