Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Политика на семьдесят, а, может, и восемьдесят процентов - это дискуссия на тему истории." Юлиуш Мерошевский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
gaidma
Posted 2014-11-30 21:22 (#96067 - in reply to #96066)
Subject: RE: Aiščiai. Raida


Veteran

Posts: 158
100505
Tamsta nesiejate, Vielbarko kultūros su gotais ? Ką gi ir toks yra požiūris. Netgi jūsų versija labai įdomi, dėl galimų aziatiškų priemaišų Vielbarko kultūroje, tai rodytų, kad buvo atvirkštinė migracija, ne šiaurinė skandinavų, o pietrytinė sarmatų/skitų ar alanų. Galima sakyti, kad nesieju (palaikau E. Jovaiša) Jordanas minėdamas Vidivarijus, kurie yra Vielbarko kultūros tęsėjai rašo jie susideda iš įvairių genčių, bet tai jau VI a. Tarkim pro ten praėjo Gotai ir Gepidai, vakarinėje dalyje užsibuvo Rugijai, iš germanų pusės atslinko Gotones (Giutonai), o Aisčiams-Venedams liko rytinė Vielbarko kultūros dalis.

Kalbant apie europos stepių klajoklius, tai I a.pr.e. kažkokią migracija galėjo būti vakarų kyptimi, Pliny the Elder 23-79 AD rašo, kad Sarmatų/skitų teisė? tęsiasi iki Vislos upės, tai man naturaliai norisi šiuos įvykius susieti su G.Česnio neaiškia priemaiša, kuri tarkim atvyko su Vielbarko kultūra nuo Vislos.

Tiktai prieš tai reiktų tiksliai nustatyti, kas per priemaiša, nes G.Česnio knyga dar sovietiniais laikais buvo rašoma, ten jis badė lygtai palyginti su Černiachovo kultūra. Sarmatai/skitai R1a, Alanai G2a.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software