Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
zirgas7
Posted 2014-12-19 16:27 (#96208 - in reply to #96200)
Subject: RE: Aiščiai. RaidaElite Veteran

Posts: 676
5001005010105
Bolia - 2014-12-19 02:54

Itartinai panašūs pavadinimai. Sakyčiau yra didelė tikimybė, kad tai tapati sala. 

Labai akivaizdu, kad abiem atvejais yra iškraipytas pavadinimas Skandinavija. Tik ji nėra sala...
Manau tiek langobardų, tiek gotų atveju yra įamžinta ta pati tradicija, tik savitomis legendomis apiforminta. Skandinavija ir Tulė romėnams yra lyg mitinės šalys, kurias paminėti raštuose buvo ne tik mada, bet ir beveik būtinas prieskonis. Panašiai kaip graikams buvo hiperborėjai. O realaus supratimo apie šiaurinius kraštus neturėjo, kraipė pavadinimus ir kitus faktus.
Gotų istoriją tyrinėjant būtina neaplenkti ir kitų tautų, siejamų su ta pačia geografine aplinka - rugių, vandalų, burgundų ir kt..
Apie burgundų kilmę parašyta:
"Tempore Tyberii senoris augusti, qui sicut reliquas regiones, ita Gallias, Ausiniam regebat, egressa est gens de insula, quam mare Oceanum cingit, cuius vocabulum est Scanadabia, qui ex vocabulo quoque regionis Scathoarii nuncupati sunt. Cumque alia regna vel regiones cum mulieribus et prolis suis penetrassent et ad Renum fluvium pervenissent, ibi a iussione Tyberii imperatoris detenti, burgus ultra Renum fluvium per multorum annorum spacia custodire coacti sunt, unde et Burgundofarones nuncupati sunt et usque hodie Burgundiones vocantur." (Vita Sigismundi).
"Imperatoriaus Tiberijaus laikais, kai romėnai valdė Galijoje, išėjo tauta iš salos, apsuptos Okeano, vadinamos Skanadabija, kuri pavadinta taip kaip Skatoarijos sritis. Visada kraštiniai karalystės regionai viliojo užpuolikus per Reiną įsiveržti, todėl imperatoriaus Tiberijaus paliepimu įkurtas prie Reino miestas Burgundofaronas, saugoti ginklu sieną ir rinkti mokesčius, ir apie tą miestą gyvenantys burgundais pasivadino."

Kaip matyti, ir šiam autoriui kažkas žinoma apie Skandinaviją ir išėjimą iš jos, net kad ji yra kažkur prie Skitijos. Tačiau archeologai spėja, kad jei burgundai ir išėjo iš kažkur, tai nebent iš Bornholmo salos, kurios pavadinimas rekonstruojamas į Burgundaholmr.

Kas liečia langobardus, tai dalis jų tikrai turėjo iš kažkur ateiti. Kur ir kada jie kariavo su vandalais? Sunkiai tikėtina, kad prie Elbės. O ir Sidabrinis Kodeksas, kaip galimas langobardų kalbos paminklas, rodo juos buvus rytų germanais, t.y. giminingais kitoms r. germanų tautoms. 


Neskaičiau aš nei Jordano Getikos nei Burgundų metraščių, todėl negaliu apie juos diskutuoti. Skaičiau tik Langobardų istoriją. O ten parašyta apie salą kuri:
1. Sala nėra toli jūroje.
2. Salos krantas yra išlenktas (circumfusa) dėl bangų mūšos.
3. Salos paviršius yra plokščias (planitiem).
Išdįskime pagaliau pasiimti žamėlapį ir jos paieškoti. Beje pats pavadinimas Skandinavija yra naujas. Patys Švedai taip pradėjo savo pusiasalį vadinti tik nuo 18a. pabaigos ir skamba jis švediškai Skandinavien. T.y. priebalsis pabaigoje. Galiu drąsiai tvirtinti, kad galūnė -ia yra visai ne germaniška. Tokių germaniškų galūnių nebuvo ir nebūna.

Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software