Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kaip ir Gyvenimo logikos partiją, Reformų partiją galima laikyti "vilnietiškomis" marginalijomis, kurie nuo "kaunietiškų", dažniausiai propaguojančių nacionalizmą, skiriasi potraukiu tiesiog nusišnekėti." Vitalijus Kanapeckas, "OMNI laikas" (2002)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2015-01-12 23:08 (#96352 - in reply to #96347)
Subject: RE: Aiščiai. Raida500500500500200100101010
Kas dėl to evangelijų eiliškumo – tai ar nebuvo tas „Sidabrinis Kodeksas“ surankiotas iš gabaliukų? 

Iš gabaliukų - blogas išsireiškimas. Lapai buvo palaidi, bet surasti dauguma iš principo vienoje vietoje - Verdeno abatijoje. Tuometiniai savininkai knygą surišo ir įrėmino, sumaišydami nemažai puslapių vietomis, tačiau vėliau specialistai viską sustatė į savo vietas. Čia ne šiaip kad ėmei ir sukeitei vietomis kaip patogu, kiekvienas skyrius turi atitinkamą pradžią ir pabaigą, įžangas ir nurodymus.
O dėl kitų lotyniškmu daug pasakyti negaliu, buvau apie tai nemažai skaitęs, bet konkrečiai dabar neatsiminsiu. Tai liečia teksto struktūros ypatumus ir stilistiką. Bet kuriuo atveju Vetus Latina elementai Sidabriniame Kodekse žinomi ir viešai pripažįstami visų tyrinėtojų. Net iškelta hipotezė, kad Vulfilai dirbo keletas pagalbininkų iš Italijos.


tie ankstesnieji Vulfilos (Istorikų paminėto kažkokių gotų mesijo) nuorašai galėjo būti surankioti ir sunaikinti ar paslėpti – juk tai „iškrypęs“ Arijonų mokslas! 

Ir sutinku, ir ne. Mat Biblija yra viena visiems, arijonas tu, ar katalikas. Nebent kada galėjo užkliūti, kaip ir paminėjote, nelotyniškas raštas.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software