Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kein größerer Schaden kann einer Nation zugefügt werden, als wenn man ihr den Nationalcharakter, die Eigenheit ihres Geistes und ihrer Sprache nimmt." Immanuel Kant
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Liaudas
Posted 2015-01-14 12:26 (#96364 - in reply to #96362)
Subject: ĮrodymaiExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Pagrindiniai įrodymai, kad „Sidabrinis kodeksas“ nebuvo gudų kalba rašytas ir kad gudai nebuvo germanai, o baltai:

– Pats gudų istorijos autorius Jordanas tvirtina kad Ulfila (Wulfila) rašė Mažiesiems gotams, kurie yra kita tauta nei vizigotai ir ostrogotai.

– Jordano gudų gyvenamais plotais (Nuo Vyslos iki Uralo), kaip tik sutampa su tuometiniu „baltų“ apgyvendintu plotu (archeologija, antropologija ir vandenvardžiai tai patvirtina).

– Istoriniai tvirtinimai, kad gudai tai senovės lietuviai („baltai“):
Pretorius (17a.): Prūsijoje vartojamas „guddae nomen“, ir „Gothus sive Guddus idem“ („gothus ar guddus yra tas pat“);
Codex Epistolaris Vitoldi (15 a.) (Vytauto Didžiojo rašte): „Pretera licet terra Sudorum sive Gettarum que mediat inter terram Lythuaniam et Prussiam“ („Taip pat užleidžia žemę sūduvių, ar getų, kuri yra tarp Lietuvos ir Prūsijos“.);
Boleslaus Crispus (c. 1161 m.) ad depopulandas terrarum Prussorum (Getarum pas Kadlubką apie 1220 m., Getarum id est prussorum Dzierdzwa apie 1296 m.) provincias animum suum bellicose convertit Sc I 753 (Boguchwal, miręs 1253 m.); Gethe seu Prussi I. c. 754; Pollexiani Getharum seu Prussorum genus (Kadl. sub anno 1191); Primo, quomodo Cazimirus Gethas vicinos Poloniae superavit, quibus superatis contra pollexianos processit (l.c., ed. Lipsiae, 1702, t. II, 800); Gethas id est Letwanos (Chronicon polonosilesiacum, apie 1278 m., Monum. Germ. Hist XVIII 558).
Adamus Bremenensis: (1073 m.): „Getas id est Litwanos“;
Kadlubka (13 a.): „Gete dicuntur Lithuani, Prutheni et alias ibidem gentes“, „Sunt autem polleziani Gethorum seu Prussorum genus“ (Polezanai yra getų giminės, kas yra tas pat kaip prūsai);
Cronicon Polono: „Gethos id est Letwanos“;
Boguchwald (Script. Res. Pruss. I. 7553, 7544): „Gethos seu Prussi“.
Kryžiuočių kronikos jotvingių žemes vadino: „Getuesia, Getwezia, Gotwesia“.
М. Pretorius, Orbis Gothicus, skyrius „Guddae“: „Unde nominis Guddae contemptus bodie in Prussia? („Kodėl šiandien Guddae vardas Prūsijoje yra niekinamas?“) – „... Guddae nomen ab antiquo Guota ortum, manet huc usque in Prussia, sed infame nomen...“ („Gudų vardas, nuo seno kilęs tarimu Guotai, tebėra čia Prūsijoje, bet tai yra paniekos žodis.“)


– Jordanas priešpastato gudus germanams, kaip nuolatinius varžovus.

– Nėra rasta germaniškų pėdsakų ispanų kalboje, ir rasta daug baltiškų (žiūrėkite Jūratės Statkutės de Rosales darbus šia tema).

– Ulfilos darbo originalas nėra išlikęs. Kas vadinama „Sidabriniu kodeksu“ yra dviejų žmonių atliktų perrašų rinkinys, rastas palaidas ir surinktas į vieną knygą jau vėliau, tada ir pavadintas „Sidabriniu kodeksu“ ar „Sidabrine knyga“. Lingvistinė (atlikta Graeme Davis) šio veikalo analizė rodo, kad tai dirbtinė (liturginė) kalba, (Lietuvių priešistorės tyrinėtojas kalbininkas Č. Gedgaudas savo tyrime tą kalbą tiesiog parodo esant slavų-baltų-vokiečių kalbų mišraine).

– „Sidabrinio kodekso“ kalbą pirmą kart nustatė-nuspėjo kaip gotų 16 a. graikų kalbos profesorius iš Leideno universiteto.Daugiau šia tema: //alkas.lt/2012/05/02/antrasis-jurates-statkutes-de-rosales-atsakymas-a-butkui-ir-s-m-lanzai/

Edited by Liaudas 2015-01-14 12:50
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software