Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Aiščiai. Raida
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2015-01-16 02:14 (#96383 - in reply to #96378)
Subject: RE: Germanismi editi e inediti nel Codice diplomatico longobardo500500500500200100101010
Is pono Bolios laukiama komentaro. Kuris tekstas longobardiskesnis Sidabrinio kodekso ar sio mokslininku is Crusco universiteto darbas 

Kad nelabai yra ką komentuoti. Krūva žodžių, kurių vertė be konteksto nelabai ir aiški. Kaip ne naujiena, langobardų sąjungoje didelę dalį sudarė gepidai, ostrogotai, svebai, saksai, sarmatai, bulgarai ir dar bala žino kokios gentys. Todėl reikėtų surinktus žodžius lyginti su minėtų etnosų lingvistika, taip pat su išlikusiomis iki šių dienų Europos kalbomis. Tai didelis ir sunkus darbas, po kurio (ir tik po kurio) galimos mokslinės išvados. O kas tą darbą nudirbs? Skardiljis ("All’origine dei langobardismi in italiano") surinko 400 langobardiškos kilmės žodžių, o Brukneris ("Die Sprache der Langobarden") nustatė apie 2000 langobardiškų antroponimų. Medžiagos yra, Tamstai pasireikšti erdvės užteks, o kai bus rezultatai, žiu, ir mane įtikinsit.
Probėgšmais palyginau keletą žodžių su gotų kalbos žodynu, sutapimų yra, bet ne visi. Iš to daryti kokias nors išvadas nesiryžtu.
O kuo čia dėtas langobardiškumas? Dėl H garso? Visai logiška, kad jo neradote. Net suabejočiau Jūsų mokslininku, jei rastumėt - tekstai parašyti juk vėlyvąja lotynų, o joje H nebuvo, net jei tai skolinys iš kitos kalbos."Sidabrinio kodekso" langobardiškumas remiasi vien Bolios autoritetu 

Tai tik hipotezė. Savo argumentus išsakiau. Netinka - tai ir sakykit kas konkrečiai. Bet panašu kad net neskaitot....

Edited by Bolia 2015-01-16 02:35
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software