
        
| Is pono Bolios laukiama komentaro. Kuris tekstas longobardiskesnis Sidabrinio kodekso ar sio mokslininku is Crusco universiteto darbas
Kad nelabai yra ką komentuoti. Krūva žodžių, kurių vertė be konteksto nelabai ir aiški. Kaip ne naujiena, langobardų sąjungoje didelę dalį sudarė gepidai, ostrogotai, svebai, saksai, sarmatai, bulgarai ir dar bala žino kokios gentys. Todėl reikėtų surinktus žodžius lyginti su minėtų etnosų lingvistika, taip pat su išlikusiomis iki šių dienų Europos kalbomis. Tai didelis ir sunkus darbas, po kurio (ir tik po kurio) galimos mokslinės išvados. O kas tą darbą nudirbs? Skardiljis ("All’origine dei langobardismi in italiano") surinko 400 langobardiškos kilmės žodžių, o Brukneris ("Die Sprache der Langobarden") nustatė apie 2000 langobardiškų antroponimų. Medžiagos yra, Tamstai pasireikšti erdvės užteks, o kai bus rezultatai, žiu, ir mane įtikinsit.
Probėgšmais palyginau keletą žodžių su gotų kalbos žodynu, sutapimų yra, bet ne visi. Iš to daryti kokias nors išvadas nesiryžtu.
O kuo čia dėtas langobardiškumas? Dėl H garso? Visai logiška, kad jo neradote. Net suabejočiau Jūsų mokslininku, jei rastumėt - tekstai parašyti juk vėlyvąja lotynų, o joje H nebuvo, net jei tai skolinys iš kitos kalbos.
"Sidabrinio kodekso" langobardiškumas remiasi vien Bolios autoritetu
Tai tik hipotezė. Savo argumentus išsakiau. Netinka - tai ir sakykit kas konkrečiai. Bet panašu kad net neskaitot....
Edited by Bolia 2015-01-16 02:35
|