 Expert
Posts: 1941
        
| Bolia - 2014-12-09 21:18
Vėlgi, jeigu lyginsime su dirbiniais , pavyzdžiui geležiniais įmoviniais kirviais, tai vaizdas absoliučiai priešingas
Nelabai supratau kur norite iškelti prieštarą. O kodėl neturi būti priešingas? Tam tikros rūšies kirviai, ir dar kapuose - tai juk specifinis kultūros požymis. Gal pas brūkšnininkus jų nėra, nes nebuvo kapų?
Jie akmeniniai ir titnaginiai dar, manau tame problema. Brūkšnininkai siaubingai atsilieka. tame problema. kyla įtarimas, kad metalurgijos verslo egzistavimo apraiškos jau iš senesnių epochų. čia ir yra problema, kad brūkšnininkus nuolat datempinėja.
T. Baranauskas, apibūdindamas vadystę (protovalstybę) kaip pereinamąją organizaciją tarp genties ir valstybės, nurodo, kad vadysčių kūrimosi laikotarpis susijęs su suintensyvėjusia karine veikla, o vadysčių susiformavimo laiką rodo turtingų diduomenės kapų išsiskyrimas. Teisingai pastebi, kad Vakarų Lietuvoje jie atsirado 150–200 m., Žemaitijoje, Šiaurės ir Vidurio Lietuvoje – III–IV a. Kiek vėliau, IV–V a., pasirodo turtingumu išsiskiriantys sūduvių kunigaikščių kapai (Švaicarijos kapinyne), dar vėliau, apie 400 m., vadystės galutinai susiformavo Rytų Lietuvoje [20].
Citata iš E.Jovaišos straipsnio.
http://www.istorijoszurnalas.lt/?option=com_content&id=18
Edited by Kriwis 2014-12-09 02:48
|