Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Geležies metalurgija
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-12-09 03:31 (#96114 - in reply to #96113)
Subject: RE: Geležies metalurgija-kirviaiExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Bolia - 2014-12-10 00:18

kaip jūs čia taip užkirtot: nebuvo kapų? 

Brūkšninės keramikos kultūra gyvavo tikrai nemažai laiko, ir gyvenvietės (piliakalniai) yra žinomos, bet kapų nerandama. Teoriškai net neįmanoma, kad pražiopsotų visus kapinynus, o tai reiškia kad jų ir nebuvo. Buvo tik išskirtinėse vietose, pvz. Kernavėje, kurios priklausymą brūkšnininkams galima ir ginčyti. Iškelta hipotezė, kad laidojo vandenyje arba medžiuose. Tokiai specifinei laidosenai įkapės nereikalingos.


Tiesiog geležies amžius atėjo nuo jūros, o ne atvirkščiai. 

Tarkim. Tik kirviai-įkapės to neįrodo. O kas tada įrodo? 


žiūrėkim visą "geležies" kompleksą. Ietys, peiliai, kalavijai. Štai dar vienas palyginimas:

Kodėl nutylima, kad plinkaigaliečiai naudojo dviejų tipų kirvius – įmovinius ir siauraašmenius pentinius. Pirmieji paplitę ankstyvojoje kapinyno fazėje, o nuo V a. antrosios pusės ir VI a. pradžios naudojami iš esmės vien tik siauraašmeniai pentiniai. O jų Nemuno žemupyje ar juo labiau prūsų žemėse ir su žiburiu ieškodamas rasi vienetus!!! Štai čia jau tikra idėjos katastrofa. Kaipgi čia? Atėjai, pasiskolinai iš vietinio kario jo siauraašmenį pentinį kirvį ir mojuoji? 


http://www.istorijoszurnalas.lt/?option=com_content&id=18
Siaurašmeniai pentiniai kirviai yra daug tobulesnis gaminys tiek technologija, tiek ir savo savybėmis.
A. Malonaitis paskelbė straipsnių, kuriuose atskleidė dėsningą kirvių formų priklausomybę nuo darbo pobūdžio. Ypatingai svarbi jo išvada apie tarp kirvių išskirtą kovos kirvio formą. Jis įrodo, kad V amžiaus antroje pusėje atsiranda kirviai, skirti tik kovai [44]. Sociali išvada peršasi savaime: jei gaminami kirviai, skirti tik kovai, vadinasi yra poreikis tokius kirvius turėti. Jei yra poreikis, vadinasi, yra socialinė grupė, kuriai šis įrankis reikalingas. Vadinasi, kažkuri visuomenės dalis kirvį naudoja tik kaip ginklą. Kitaip tariant, visuomenėje yra profesionalių karių bendrija. 


Pirmiausia , reikia konstatuoti, kad mūsų , Lietuvos masyvas nebuvo vienalytis nei kultūriškai, nei materialiai. o štai kaip vyko konsolidacijos procesai, čia ir visas įdomumas....

O dėl palaidojimų . Pavyzdys to pačio E.Jovaišos:
http://lad.lt/data/com_ladreports/595/1-43.pdf

Krūvandai yra mano mėgiamoje vidurio Lietuvos plokštinių kapinynų teritorijoje. Tačiau puikiai ilistruoja problematiką: ilgą laiką paminklai buvo ardomi kolchozams "ūkininkaujant'. Kai susiruošta tikrinti, daug kas sunaikinta, o spėjamos radimvietės ne itin sužavėjo tyrėjus radinių gausa. Tačiau akivaizdu tai, kad ten laidojama ištisus 2000 metų. Bet ką pats Jovaiša sako: reikia labai daug pastangų, kad padaryti išsamius tyrimus, o rezultatų negalim prognozuoti. O kiek tokių tyrimų daryta pas brūkšnininkus. Pavyzdys;

Antalgė

Kapinynas buvo 250 m į Š nuo plento Ukmergė-Utena. Jis buvo įrengtas apie 50 m skersmens smėlingoje kalvelėje. 1968 m. kasant bulvėms duobes rasti žmogaus griaučiai bei 2 bronzinės įvijos. 1970 m. Lietuvos istorijos institutas (vad. V. Urbanavičius) čia ištyrė 20 m² plotą, nieko nerado. Apie 1983 m.visą kalvelę nukasė karjeras. Kasant buvo randama žmonių kaulų ir kažkokių radinių. Kapinynas sunaikintas, datuojamas I t-mečiu pr. Kr. Radiniai (2 daiktai) saugomi Utenos kraštotyros muziejuje.

Lietuvos TSR archeologijos atlasas. V. 1974. T. 1. P. 212.


Štai tokie popieriai

Edited by Kriwis 2014-12-09 15:48
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software