Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Use soft words and hard arguments." English Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Geležies metalurgija
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-12-10 02:53 (#96131 - in reply to #96130)
Subject: RE: Geležies metalurgija-kirviaiExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Bolia - 2014-12-10 23:34

žiūrėkim visą "geležies" kompleksą. Ietys, peiliai, kalavijai. 

Kur žiūrėti? Ietys, peiliai, kalavijai - tai irgi įkapės.
 

Taip,bet kultūrinis sluoksnis ant tų pačių piliakalnių kai kur iki dviejų metrų. Ir tinnaginių ir kaulinių ietigalių randama. netgi konstatuojama, kad kaulas galimai apdirbtas metalu, gal bronza, gal geležimi.


Pirmiausia , reikia konstatuoti, kad mūsų , Lietuvos masyvas nebuvo vienalytis nei kultūriškai, nei materialiai. 

Tas tai taip. Bet visgi kodėl ir kaip rytai "atsilieka" nuo vakarų?  


sutinkat tikriausiai, kad geležies abžius neuždengė viso Lietuvos ploto žaibo greičiu. Tai šati akivaizdu, kad semboje jis anksčiausiai užklupo, po to jau slinko pajūriu, nemuno žemupiu ir toliau. manau tai chronologiškai akivaizdu. Tai štai pagal radinius jis ir rytus užklupo keiais amžiais vėliau 4-5. Kai tuo tarpu viduryje yra inovacijų: siaurašmeniai kirviai jau lenkia vakarus.


O dėl palaidojimų... 

Suprantama kad daug sunaikinta, bet naikinta ne tik Rytuose. O va brūkšninikų palaidojimų iš 1000 metų jų istorijos rasta vos keletas, tarp jų pavieniai griautiniai arealo pakraščiuose ir keli degintiniai, net ir tie be įkapių. Tai daugiau bandymai ar kaimynų įtaka. Nėra kapų - nėra įkapių. Rasta daug javų apdirbimo pėdsakų, bet nerastas nei vienas pjautuvas. Juk nelabai tikitės, kad kas vidury piliakalnio išmetė kalaviją ir jo nepakėlė? Taip taip. Daug piliakalnių įtvirtinimų sudeginta, sugriauta ir t.t. Sluoksniuose daug strėlių kaulinių ir titnaginių, akmeninių kirvukų iš to laikmečio,ietigalių. Kai kitur jau buvo geležiniai. Išeitų numetė akmeninį, pasičiupo geležinį ir nubėgo ?

Grįžtant prie straipsnio apie metalurgiją klausimas apie tų radinių datavimą. Kaip datuoti juos tiksliai nesant kitų radinių ? o juk datuoja miela ponia Kapuose nesant radinių komplekso tikslesnis datavimas taip pat neįmanomas. Štai radote šlako ir kaip datuoti ? dirbinių tai nėra

štai tokios pastabos taip pat sverbios:
Nors tyrinėti paminklai sudaro pusę visų geležies metalurgijos radimviečių (žr. 5 il.), informacijos bei duomenų iš jų sukaupta nevienodai. 79-se iš tyrinėtų paminklų buvo rasta tik šlako. Taigi iš visų geležies metalurgijos radimviečių gilesnei archeologinių radinių analizei galima panaudoti tik 40. Tai sudaro apie 17,7% visų radimviečių ir 35% tyrinėtų paminklų (žr. 7 il.). 

Antai iš 71 tyrinėto piliakalnio tik 18-koje be šlako aptikta ir kitų radinių – rudnelių, rūdos, kričių, pūstuvų – o kituose tik pavienių šlako gabalų. 


Na būtų įdomu, kiek gi tų tiksliai datuotų radimviečių yra tuose rytuose

Edited by Kriwis 2014-12-10 04:04
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software