Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Будущее археологии лежит в руинах." Эрих фон Деникен
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Geležies metalurgija
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2014-12-13 03:41 (#96171 - in reply to #96159)
Subject: RE: Geležies metalurgija-kirviai500500500500200100101010
dėl brūkšnininkų kaip "lopšio" . Kalbu apie straipsnį. Matosi, kad tas lopšys kildinamas iš kokių daugiausiai penkių, o gal net mažiau radinių. Ir jie niekaip,galima būti tikriems, neprilygsta to kas randama Vakarų Lietuvoje 

Straipsnis tai nėra tiriamasis, tik pabandyta suklasifikuoti visus žinomus ir nežinomus faktus.
Realiai duomenys yra žymiai platesni, nes autorė apsiribojo Lietuvos TSRS geografija, iš tikro tai buvo tik pats pakraštys brūkšnininkų, daugiausia artefaktų rasta Baltarusijoje. Ta proga net pasiskaičiau prisiminimui Mitrofanovą, Jegoreičenką ir Grigalavičienę. Geležies ar bent jos pėdsakų randama tikrai nemažai, iš principo kiekvienoje didesnėje gyvenvietėje. Problema tik su datavimu ir chronologija. Apibendrinus minėtų autorių nuomonę, pas brūkšnininkus geležis pasirodė kokių pora šimtmečių prieš Kr., o gamyba iš vietinės rūdos masiškiau prasidėjo tik pirmaisiais amžiais po Kr.. Iš kur atėjo nustatyti nesiimta. Man patraukliausia pasirodė Jegoreičenkos nuomonė, kad didžiasią kultūrinę įtaką brūkšnininkams darė Zarubnicų kultūra, per ją ėjo importas ir iš pietinių kraštų. Ta kryptimi galėjo ateiti ir pirmoji geležis. Tačiau ši įtaka baigėsi ties erų riba, nes Zarubnicų kultūra ir pati griuvo. Po to didžiausia kultūrinė įtaka jaučiama jau iš vakarų.
Erdvės pamąstymams yra.


Žardė- darbe net neminima:
Netoli Žardės piliakalnio, mokslininkų žiniomis, ne vieną šimtą metų gyventa senųjų kuršių. Šių metų tyrinėjimai parodė, kad čia būta didelio miesto, o jo gyventojai turėjo įsirengę gamybinę zoną, savotišką pramoninį rajoną, kur verstasi geležies rūdos gavyba bei lydymu 

Kuršiai tai čia kada? XI amžiuje? Tikuosiu žinote, kad prieš Kr. šios vietos priklausė tai pačiai brūkšninės keramikos kultūrai (vakarų lokalinė grupė). Lazdininkai III amžiuje prieš Kr. taip pat.
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software