Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Geležies metalurgija
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2014-12-14 01:41 (#96182 - in reply to #96168)
Subject: RE: Geležies metalurgija-kirviaiExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Kriwis - 2014-12-12 23:06

Na neišsiaišinom dėl tų rūdnelių. Žvilgterėkite į mūsų polemiką su ponu Bolia aukščiau. Būtent ta pati autorė tyrinėja vakariečius, čia lenkiantys 6-7 šimtmečiais faktai, o štai išvada daroma brūkšnininkams. Argumentas daug radimviečių. Bet kad jos visos vėlyvos. Koks rytuose objektas tam prilygsta? o Žardė pateiktame sąraše net neminima. Akivaizdi problema su duomenim .
 


tai kad pagal žemėlapį viena iš 6 pirmųjų p.m.e. rūdnelių aptikta prie jūros, kita Aukštadvaryje, o likusios keturios šiaurės rytuose ir rytuoseAntra dėl antropologinių tipų: viduryje yra "švelnus" perėjimas iš plačiaveidžių į siauraveidžius vakarų kryptimi . Nemato niekas staigių transformacijų. Ir sako buvo taikiai.
 


ten viduryje ne švelnus perėjimas, o tarpinis tipas, tiesiog kitos gal kiek vėlesnės VKK bangos atstovų palikuonys.Tačiau reikalai išsisprendė iki V-VI a. apie rytų stūmimą slavų pajudėjimu ar yra kalba?
 

na gal ir stūmė, o gal ir ne, gal tiesiog visi migravo į atsilaisvinusias dėl kažko teritorijas


O kodėl kalbam ne apie atvirkščią procesą? cento plitimą vakarų ir rytų kryptimis?

 

fizinis - antropologinis slinkimas iš centro buvo tik į Žemaitijos teritoriją. Be to tas centras tikrai įdomus. Siauraašmenių kirvukų kapuose turi, o rūdnelių ir geležinių umbų ant skydų neturi, skirtingai nuo rytų. Na tikrai priešprieša.


P.s. beje toje neatsidarančioje nuorodoje Malonaičio žemėlapiai su kirviais turėjo būti :sm13: Jo norėjau pasižiūrėti tą žemėlapį
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software