Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Историк - это нередко журналист, обращенный вспять." Карл Краус
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Nikžentaitis: Lenkijos-Lietuvos karas
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Kriwis
Posted 2014-12-22 13:47 (#96216 - in reply to #96215)
Subject: RE: Nikžentaitis: Lenkijos-Lietuvos karasExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Bolia - 2014-12-22 20:50

a įdomu: ko gi siekia ponas Nikžentaitis šiuo straipsniu? 

Eilinė parama lenkų mažumų projektėliams. Bet nemanau kad iš blogos valios, tiesiog jis taip ilgai knaisiojasi po istorijos vingrybes, kad atitruko nuo realybės ir joje nebesiorentuoja. Nacionalistinis egoizmas? Akivaizdu kad net nesuvokia, kokią prasmybinę nesąmonę parašė. Ir dar teigia: aš labai gerai jaučiuosi Lenkijoje ir to norėčiau palinkėti jums visiems, kurie lankysitės Lenkijoje. Naivuolis, matyti kad nebandė, užsisegęs kokį Lietuvos simbolį, Lenkijos kurorte nusipirkti iš lauko pardavėjo ledų. 


Žinoma nebandė Esu neformaliame ratelyje diskutavęs su kolegom lenkais , kaip tik po to įvykio su iškeltu plakatu per futbolo rungtynes. Bet įdomiausia tai, kad vienareikšmiškai sutinka dėl to, kad kvailių tai darbas, bet platesnio konteksto diskusijos Lietuvos-Lenkijos santykių klausimu absoliučiai vengia. Ši tema apskritrai balta dėmė jų sąmonėje. Tai tiesiog išnyrantis klausimas kai kažkas iš išorės jį primena. Beje diskusija vyko tose žemėse, kurios atplėštos po II pasaulinio nuo Vokietijos. Ir situacija ten įdomi tuo, kad daug lenkų turi ir realiai naudojasi dviguba pilietybe: Vokietija savo iniciatyva, po abiejų Vokietijų suvienijimo suteikė Vokietijos pilietybę visiems, kas turėjo vokišką pilietybę prieš karą ir jų palikuonims. Nežiūrint to, didžioji dauguma realiai save laiko daugiau lenkais nei vokiečiais. Vokietijos pozicija, beje buvo aiškinama taip: žmonės nekalti, kad jie ne savo noru atsidūrė už Vokietijos valstybės ribų. Todėl jie turi visas senąsias teises ir rinktis dar kartą neverčiami. Tai tiesiog jiems duota likimo. Beje pavadinimu dviem kalbomis ten nesimato
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software