Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Use soft words and hard arguments." English Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Valstybės....?Europa...
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Kriwis
Posted 2015-01-07 13:32 (#96283)
Subject: Valstybės....?Europa...Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Pažiūrėkime į paveikslėlį : Europoje užgimusi ir konstruojama " unija", kurioje valstybės atsisako dalies savo funkcijų, kurios buvo įprastos senesniuose laikmečiuose, lipdomas "Euroazijos" darinys, arabų kraštuose konstruojama "islamo valstybė".... Ukrainoje sukonstruotas "Lugandonas".... Šiaurės Korėja, Kinija, Indija. "Katilai tautų"... Iš pirmo žvilgsnio tai lyg ir nauji iššūkiai, bet ar tikrai nauji? Ar čia vis laipioja žmonija ant to pačio grėblio?
Žiūrim ką turėjom: Aleksandro Makedoniečio imperija, Romos imperija, Bizantijos imperija, Jogailaičių valdoma vidurio Europa, Šventoji Romos imperija, Čingischano imperija, Otomanų imperija, Rusijos imperija, Didžiosios Britanijos imperija, Ispanijos imperija.... Vardyt galima be galo. Ar buvo čia kos standartas? Regis viskas nepertraukiamame judėjime..
Čia nesu tikslus pavadinimuose, bet kažkaip viskas lenkiasi su tam tikrais lyg ir esančiais standartais. Pavyzdžiui kai kalbam apie Lietuvą, jos istoriją, pradedame taikyti abstraktų "valstybės" standartą. Girdi yra klasikinis valstybės apibrėžimas ir štai pagal jį valstybę sukūrė Mindaugas. O ar tikrai žvelgiant iš istorinės perspektyvos toks abstraktus modelis lėmė istorinę žmonijos eigą? Regis vežimas važiavo visai kitais zigzagais... Ar ne laikas permąstyti šiuos standartus. dabartinis Lietuvos kontekstas Europoje ir labai savotiškas. Ar tikrai reikia savos valiutos, galingos kariuomenės ( kaip jos galią išmatuoti)... Daugybė iššūkių. Gal bus komentarų kolegos istorijos žiniuoniai ?
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software