Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Будущее археологии лежит в руинах." Эрих фон Деникен
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Dar viena Rusijos pavadinimo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 

profesoriux
Posted 2015-02-05 02:29 (#96409)
Subject: Dar viena Rusijos pavadinimo kilmė

New user

Čia aš pagalvojau pagalvojau, ir sugalvojau netyčia naują Rusijos pavadinimo kilmės teoriją

Pagal mane aplinkinėms valstybėms lietuviai davė savo pavadinimus. pvz. Lenkija nuo lankos, Gudija nes gūdūs miškai, Švedija nuo žuvies ėdimo. Prie ko čia Rusija?

Kaip žinome Rusiją kaipo tokią įkūrė vikingai, taigi tarkim švedai, tuo laiku dar Lietuvoje vadinami žuvėdais. Atplaukia užkariaut žemių, vietiniai vikingų klausia kaip vadinatės. Jie paaiškina, kad žuvį ėdančiais. Rusai paėmė ir išvertė į savo slavišką kalba - Рыбу+есть = Русь. Patvirtinimą tam galime rasti suomiu kalboje, Švedija ten vadinama Ruotsi, spėjama nuo irklavimo, o pagal mane iš slaviškos kalbos Žuvėdija=Švedija=Zviedrija=Русь (Рыбу есть)=Ruotsi. tai yra Švedija ir Rusija yra tas pats pavadinimas, atkeliavę vikingai suteikė Rusijai savo pavadinimą, tik išverstą į slavų kalbą. O lietuviams priklauso ir Švedijos ir Rusijos pavadinimų sukūrimas. Taigi Rusijos autoriai lietuviai.

Dar kartą palyginkim Švedija - žuvį ėda, Rusija - рыбу есть.
Top of the page Bottom of the page

Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2017 PD9 Software