Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Прошлое - родина души человека. Иногда нами овладевает тоска по чувствам, которые мы некогда испытывали. Даже тоска по былой скорби." Генрих Гейне
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Dar viena Rusijos pavadinimo kilmė
Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
       FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Liaudas
Posted 2015-02-11 01:36 (#96416 - in reply to #96415)
Subject: LietuvaExtreme Veteran

Posts: 599
50050101010105
Įsivaizduoti galima daug ką, tik įsivaizdavimas tai dar ne mokslas. Europoj visur lietūs lyja ir ledynas ne tik pas mus stovėjo, taigi tai nėra išimtinė „Lietuvos“ ypatybė – nėra prasmės „Lietuvą“ kildinti iš lietaus (kritulių) ar liejimo (vandens).

„Lietuva“ pareina iš lieta+uva, kur „lieta“ reiškia „valstybė, valdžia, kariauna, ūkė (ekonomika)“ ir „-uva“ (vieta, bendrija) , iš LKŽ:
„Pasiuntinių skaitės į šešias dešimtis, mažne visi buvo žemaičių didžiūnai, augaloti, o tarp tų patys lietos vyrai buvo (M. Valančius). Buvo gi pats lietos vyras, karėje ir ūkėje sumanus (S. Daukantas). Lietos nuomonėje toksai kiemas vadinos da ūkiu (S. Daukantas). Pavedė savo valdžią, įduodamas lietos arba ūkės lazdą, krivūle būk vadinamą.“
Toliau „lieta“ giminiuojasi su „leisti“, „liesti“, „lydėti“, „liauda“, „liaudis“ ir dar gal „liūtis“ bei „liūtas“. Pačios „liet“ šaknies raida tokia: (lit-) < liet- < leit- < leid- < liaud-.
... su „lietum“ (krituliais) čia bendra tik tas, kad ir „lietus“ (krituliai) ir „lieta“ (kariuomenė) moka daužyti, pilti ir mušti, taigi, tokia ir „lietaus“ pirminė reikšmė.
... taigi, darom dar pora išvadų: Lietuvos herbe turėtų būti liūtas (valdžios-savivaldos simbolis), o mūsų „Vytis“ tėra lietos kariaunos ženklas.

„Baltija“ baltija vadinama todėl, kad viduramžių raštininkai rado senuose žemėlapiuose an kažkokios salos parašyta „Baltia“, ir nutarė, kad tai didelės „balos“ o ne salos pavadinimas. Ką tas senovinis „Baltia“ reiškė dabar nieks nebepamena.
http://en.wikipedia.org/wiki/Baltia


Edited by Liaudas 2015-02-11 02:34
Top of the page Bottom of the pageJump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software